Bursalı yerli marketler depremzedelerin yanı sıra

Bursa PERDER üyeleri, depremzedelerin yaralarını sarmak üzere müzaheret çalışmalarını yoğunlaştırdı. Başbuğ Haşim Kılıç, “Hem nazik yıkımın olduğuna şahitlik ettiğimiz bölgede yaşayanlara, hem bile şehrimize mevrut depremzedelere henüz aşkın bindi sağlayacağız” dedi.

Bursa Perakendeciler Derneği (Bursa PERDER), kıran bölgesinde dinamik ve Bursa’ya gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını bastırmak hesabına üyelerinin katkılarıyla bakir ayrımsız yardım seferberliği başlattı. Bursa PERDER Umumi Heyet Başkanı Haşim Kılıç, yer sarsıntısı bölgesinde Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanımız Ömer Aklık ve özge PERDER Büro Başkanları ile alay malay yaptığı çalışmaları ve gözlemleri Bursa PERDER Umumi Heyet ve Üyeleri ile müzakere toplantısında paylaştı. Üzücü ayrımsız tabloya tanıklık ettiklerini belirten Haşim Kılıç, “Hatay AFAD eş güdümcü valisi namına görevlendirilen Erzurum Valisi Okay Memiş ve Sosyal Hizmetler Umumi Müdürü Mehmet Demircioğlu ile bire bir araya geldik. Hareket bölgesini inceledik. Çok kırıcı bire bir tabloyla karşılaştık, balaban katabolizma olduğunu gördük. Bu kentlerin baştan ayağa kalkması, depremzedelerin baştan hayata tutunması için yürütülen müzaheret çalışmalarının elan bile yoğunlaştırılması gerekiyor. Üyelerimizle gerçekleştirdiğimiz enformasyon toplantısında, yer sarsıntısı felaketi sonrası üyelerimizin değerli katkılarıyla başlattığımız ve devam ettirdiğimiz müzaheret çalışmalarının birlikte Bursa’ya mevrut depremzedeler ve facia bölgesi amacıyla atacağımız bakir adımları planladık” diyerek konuştu.

Hem bölgedeki depremzedeler, hem bile Bursa’ya gelen depremzedeler amacıyla yardım çalışmalarına gerekseme olduğunu bile kaydeden Kılıç, “Devletimiz, mecmu imkanlarıyla seferber olmuş durumda. İş dünyamız, halkımız bile müzaheret konusunda koskocaman duyarlılık gösteriyor. Hem bölgede tüvana, hem birlikte şehrimize gelen depremzedelerin ivedili ihtiyaçları tahaffuz ve gıda ile ilgilendiren. Bu ihtiyaçları almak için Bursa PERDER üyelerimiz, katkılarını artırarak desteklerini sürdürecek. Federasyonumuz öncülüğünde bölgeye önceki etapta çok sayıda tırla azık malzemesi ulaştırdık. Üyelerimiz, nakdi ve ayni yardımlarla duyarlılığını gösterdi ve göstermeye üstelik bitmeme ediyor. Herhangi Bir devir yanlarında olacağız. Bu noktada tedarikçilerimizden da destek alacağız. Yaraları bilcümle gelişigüzel saracağız” ifadelerini kullandı. – BURSA

Share: