Bursa spor: 1. Mudanya Körfezi Açık Deniz Yüzme Maratonu başarı ile tamamlandı

1. Mudanya Körfezi 12 kilometre Açık Deniz Yüzme Maratonu muvaffakiyet ile tamamlandı. Sporcular kestirmece 7 saat Marmara Deniz’inde kulaç attı.

Yüzme sporunu degaje kitlelere öncelemek ve sevdirmeyi amaçlayan Boğaziçi Olimpik Yüzme Kulübü’ne mecbur 3 sporcu Gemlik Kapaklı’dan denize girerek 12 kilometrelik Mudanya Körfezi’ni muvaffakiyet ile yüzdü. Yüzücülerden Vural Tandoğan 6 saat 52 an 13 saniyede, Kemal Dinçkal 7 saat 29 saniyede, Önder Münezzeh ise 7 saat 3 zaman 28 saniyede maratonu tamamladı. Kulübe vabeste sporcular daha evvel İstanbul, Çanakkale boğazlarının beraberinde, Meis-Grup, Alanya maratonlarında kulaç attı. 2018 ile 2022 yılları ortada bilcümle dört defa İstanbul Büyükçekmece Körfezi’nde 5 bin metre mesafeli resmi konkur tertip eden Boğaziçi Olimpik Yüzme Kulübü, 2021’birlikte İskenderun Körfezi’nde 39 kilometrede sporcuları buluşturdu. Ayrı yapılanma bu sene 22 Ekim’üstelik gine düzenlenecek.

1.Mudanya Körfezi 12 kilometre Engin Yüzme Maratonu ile farkındalık tasarlamak talip kulüp, Mudanya Körfezi ve ilçenin tanıtılmasını de hedefliyor. Bu maratonun ilerleyici yıllarda arsıulusal boyutta açık deniz yüzme maratonu parkuruna dönüştürmeyi planlayan kulüp sporcuları, önümüzdeki günlerde da Çanakkale Gökçeada’bile 27 kilometre, Hatay İskenderun’birlikte ise 39 kilometre yüzecek. – BURSA

Share: