Bitlis’te öğrenciler depremzedeler amacıyla 96 cıvıl cıvıl tuvalet üretti

Bitlis’in Güroymak ilçesindeki Mesleksel ve Maharet Küçük Asya Lisesi öğrencileri, öğretmenleriyle 96 oynak tuvalet üreterek Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illere gönderdi.

Depremzedelerin yaralarının sarılması amacıyla Bitlis’te başlatılan yardım çalışmaları bitmeme ediyor. Güroymak Mesleki ve Maharet Rum Lisesi öğrencileri, öğretmenleriyle gönüllü kendisine bir araya geldikleri ekol atölyesinde, müteharrik abdesthane üretimine başladı.

Şu anne kadar üretimi tamamlanan 96 tuvalet, depremden etkilenen illere gönderme edildi.

İlçe Milli Yetişek Müdürü Nazım Budak, AA muhabirine, depremin ikinci gününden itibaren kaymakamlığın talimatı konusunda çalışmalara başladıklarını söyledi.

Bu kapsamda sarsıntı bölgesindeki sıkıntının giderilmesi amacıyla okuldaki atölyede hareketli tuvalet ürettiklerini belirten Budak, şunları kaydetti:

“Üretimi tamamlanan mobil tuvaletleri hareket bölgesine gönderdik. Bakir sunulan siparişlerle iki aktarılma içinde bu kopya 150’yi bulacak. Tuvaletlerin içinde neşelilik ve başka tesisatlar bulunuyor. Kullanıma hazır kendisine gönderiyoruz. Tuvaletlerin benzeri kısmı Güroymak Belediyesi, bire bir kısmı üstelik Bitlis Valiliği marifetiyle karşılandı. artık ateş parçası duş kabinleri birlikte üretmeye başlayacağız. Onların bile hazırlığını yaptık. Cuma günü bunları de bölgeye atıf edeceğiz. Valiliğimize, belediyemize, hayırsever vatandaşlarımıza ve sakır sakır etkin öğretmenlerimize, mahir öğreticilerimiz ile şube müdürlerimize teşekkür ediyorum. Birlik halkımıza başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Sarsıntı bölgelerinde dinamik tuvaletlerin yanı sıra duş kabinlerine üstelik gerekseme duyulduğunu tamlayan Budak, hareket bölgesindeki yaraların sarılmasına müteveccih çalışmalara imkanları doğrultusunda destek verdiklerini dile getirdi.

Share: