Bitlis’in sembollerinden “Deliklitaş” buzla kaplandı

Bitlis’in sembollerinden “Deliklitaş” buzla kaplandı

BİTLİS – Bitlis’in şehirle özdeşleşen makro sembollerinden biri olan Deliklitaş, Sibirya soğukları nedeniyle tamamen bankiz kaplandı.

Site genelinde faal olan Sibirya soğuklarından Bitlis’in sembollerinden olan Deliklitaş üstelik nasibini aldı. Bitlis- Diyarbakır karayolunun 12. kilometresinde kâin ve 1929 yılında Bitlis’e getirilen evvel aracın kentte giriş noktası olan Deliklitaş, soğuk havaların etkisiyle adeta bankiz kaplandı. Zirvesinden akan katıksız kaynak suları dolayısıyla yaz ve kış ayrı tıpkısı güzelliğe bürünen Deliklitaş, albeni sıcaklığının eksi 15-20 derecelere büyüklüğünde düşmesiyle birlikte tamamen dondu. Görüntüsüyle donmuş şelaleyi yakın Deliktaş, natürel görüntüsüyle dikkatleri çekiyor. Yaz ve kış tepesinden nazil natürel hamur suları dolayısıyla travertenleri aratmayacak tıpkı görünüme kavuşan Deliklitaş, yoldan sabık vatandaşlarında ilgisini çekiyor.

Yoldan geçerken ayırt ettikleri doğal görüntüyü fotoğraflayan vatandaşlardan, verimli artağan fotoğraf çekmeyi dahi boşlama etmiyor.

Share: