Ataşehir ihalesinde sunma erdemli teklifi DAP Emlak verdi

Emlak Bölük GYO’nun Anadolu Yakası’ndaki önemli lokasyonlardan biri olan Ataşehir arazisi amacıyla açtığı ihalede yeryüzü erdemli teklif DAP Emlak Geliştirme’den geldi. Taşınmazlar Göz GYO güvencesi ve DAP vizyonuyla; Ormanköy, Nişantaşı Koru ve Bakir Levent projelerini “Metin Ocak” konseptiyle geliştiren DAP Taşınmazlar, ‘Zinde Familya’ konseptini Ataşehir’e taşımayı hedefliyor.

Ataşehir’üstelik arsa alanı 9.242 metre dördül olan, merkezi konumu cihetiyle büyük bent gören ihaleye toplamda 11 firma katıldı. DAP Emlak’nam sunu efdal teklifi verdiği tenkis sonucunda, Emlak Hane GYO’nun ASKŞPTG’si 894 milyon 600 bin TL oldu.

MERKEZİ LOKASYONUYLA İŞ DÜNYASININ AYN BEBEĞİ

Türkiye’nin en şişman şirketlerinin tarz ofislerinin olduğu Ataşehir bölgesi, serencam yıllarda özellikle iş dünyasının de bent odağı konumunda. Bu bölgede etkin hisse senedi insanlarının ve dal dozaj çalışanların, alelhusus site merkezinde oturmayı ve doğayla çöz içe olmayı yeğleme ettiğine dikkat calip DAP Emlak Ihya Umumi Heyet Başkanı Saf Yılmaz, “Dosdoğru Ev konseptini, eskimemiş ve sektöre öncülük edecek dokunuşlarla Ataşehir’e taşıyacağız. Bölgenin taleplerini biliyoruz ve buna uygun “Metin Ocak” konseptinde ayrımsız proje geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

SAĞLIKLI OCAK, İSTANBUL’ÜSTELIK BÜYÜYOR

Dünyayı etkisi altına düz Kovid 19 döneminde “Zinde Ocak”lerin öneminin henüz dahi arttığını hatırlatan Temiz Yılmaz “Projelerimizi temas devir kullanılmamış dünyanın gelişen/mütebeddil düzenine bakarak geliştiriyoruz Pekâlâ ki deprem emlak sektörü amacıyla aynı mihenk taşı olduysa bir şekilde Kovid 19 da sektörümüzü baştan şekillendiren aynı dönüm noktası oldu. DAP Emlak namına gelişigüzel ahit insanlarımıza faydalı bölük ve işyeri tezyit bilinciyle projelerimizi geliştirdik. “Dimdik Sülale” konsepti birlikte bile ağız ağıza bu bilinçle avlu buldu. Oluşturduğumuz sağlık yerleşmiş ile müşterilerimizin fikirlerini alarak “Sağlıklı Eş” konseptini geliştirdik. Bu konseptimizi İstanbul’un böylesine kızıl arazilerinde hayata etmek bizi bahtiyar ediyor” dedi.

TÜRKİYE’NİN POTANSİYELİNE İNANIYORUZ

Temiz Yılmayan şöyle bitmeme etti: “Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz tam projelere aynı müzakere eseri gözüyle baktık. Ülkemize, şehrimize tıpkı revalüasyon vizyonuyla akım ettik. Tabir yerindeyse şehrin vitrinini tablo kadar işliyoruz. Türkiye’nin gücüne ve potansiyeline inanıyoruz ve yatırımlarımıza sürat kesmeden bitmeme ediyoruz. İstanbul’a ve ülkemize abide asar, bayrak binalar ve mutlu yaşayacakları yuvalar kazandırmaya bitmeme edeceğiz.”

Fer Yılmayan, dosdoğru aile kriterlerini ise şöyle sıraladı:

1- Birincisi yüksek eğik mümteni. İhtiyaç duyulduğu anda yürüyecek çıkılabilecek yükseklikteki evlere metin sülale diyoruz.

2- İkincisi ayazlık, ayazlık ve bahçe… Dosdoğru evler bostan yoksa balkon, ayazlık birlikte veremiyorsanız banko geniş balkona eş olmalı

3- Üçüncüsü ise yeşil düz. Bu yüzden sağlıklı familya açık bire bir yeşil alana iyesi olmak zorunda. Yapılan çalışmalar gösteriyor yeşillikler içre yapılan spor aktiviteleri süreğen hastalıklara dahi bol geliyor.

4- Dördüncüsü ise havalandırma sistemi… Pandemi boyunca çoğu ahit pencerelerimizi da açamadık. Bu açıdan bakıldığında ‘Mıhlı Ocak’ dediğinizde, seçkin dairenin havalandırma sisteminin güneş tacı sürecindeki esenlik kriterlerine makul namına tasarlanması ve banko birbirinden ‘hür’ olması gerekiyor.

5- Beşinci ve akıbet ölçüt ise en üst zelzele yönetmeliğine göre mensur ediliyor olması…

DAP’TAN Levent’te ufki mimaride dimdik kari konsepti

DAP’TAN Levent’te katmerli ve country yaşamının tanımı: YENİ UZUN

DAP’ın projesi Yıpranmamış Uzun’e rekor dilek!

DAP’ın halka arzına sakil irade geldi!

Share: