Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nden hareket bölgesine bindi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin gestalt üssü Kahramanmaraş olan depremde engel gören vatandaşları esermek için hazırladığı destek paketleri yola çıkmak amacıyla hazırlandı.

6 Küçük Ay Pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut ve etkisi 10 ilde mahsus depremde, 75 binin üstünde afetzedeye arkalamak amacıyla seferber olan kurumlardan biri da ZBEÜ oldu. Hareket eş güdüm birimi oluşturan üniversite hafta başından bu yana bünyesindeki tamlık ünite ve personel ile yürüttüğü afetzede gerekseme bindi çalışmalarını bugün tamamladı.

7 Şubat Salı haset Rektörlük Senato Salonunda birim yöneticileri ve senato üyeleriyle yapılan toplantılar sonrası bire bir saf planlama eden Darülfünun yönetimi, AFAD marifetiyle açıklanan ihtiyaç listesi dahilinde ilçe kampüslerden ve eşkal kampüsten gelen destek paketlerini Farabi Sınırlanmış Spor Salonunda toplarken, Zonguldak Valiliği koordinasyonunda hesaplı nakdi destek çalışmalarına birlikte cesim katkılar sağladı.

‘3 Tır Yola Çıkmaya Hazır’

Gönüllülük esasına ilişkin namına üç dönüş boyunca sürdürülen hazırlıklar zaman gün ortası saatlerinde tamamlanarak, deprem bölgesine yollanmaya hazır kuzuluk getirildi. Saat 14.30’bile Minval Farabi Kampüsü Vabeste Spor Salonunun önüne mevrut tırlar planlı şekilde yüklenmeye başlandı. Tıpkısı değişik tır ise Tababet Fakültesi, Uygulama ve Araştırı Hastanesi, Dişçilik Fakültesi ve ayrıksı birimlerin hazırladığı bindi paketlerini depremzedelere duyurmak üzere Keyif Kampüsü adına da adlandırılan İbn-i Sina Kampüsünden bölgeye makul yola çıktı.

‘Gün bağlantı ve kardeşlik günüdür’

Çalışmaları durumunda takip fail Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, sonuç yüzyılın sunu iri afetlerinden birisi namına nitelendirdiği sarsıntı ile ilgili yerine ‘periyot irtibat ve beraberlik günüdür’ dedi. 18 binin üzerinde vatandaşımızın yaşamını yitirdiği depremin büyük tıpkısı üzüntü meydana getirdiğini tamlayan Rektörümüz Özölçer, hepimizin empati kurması gerektiğinin altını çizerek ‘kendini depremzedelerin namına koyarak, üç gündür canla başla onlara destek olmak için çalışan kamu personelime ve diğer herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum’ diyerek konuştu. – ZONGULDAK

Share: