YKS’de Darende birincisi olan Begüm, tıp fakültesi hayaline kavuştu

Malatya’nın Darende ilçesinde Hususi Hacı Naciye Elem Okulları’nda öğrenimini tamamlayan Begüm Kurtoğlu, girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Türkiye 5000’incisi namına hayalini kurduğu tababet fakültesine yerleşti.

Sınavda ilçe birincisi olan Kurtoğlu, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşerek hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadı.

Begüm Kurtoğlu, AA muhabirine, günde bildirme bir iki 8 saat çalışarak YKS’ye hazırlandığını, başarısının sırrının dizgeli gitmek ve mücahede atfetmek olduğunu belirtti.

Öğretmenlerinden ve ailesinden iri bindi gördüğünü dile getiren Kurtoğlu, ortaokuldayken düzenlenen tıpkısı seyretme etkinliğinde kendisine sunulan doktor rolünü oynadıktan bilahare tababet okuma hayali kurduğunu ve bugün o amacına ulaştığı dile getirdi.

Kurtoğlu, şunları kaydetti:

“Serencam yıllarda tuşlu telefon kullandım. Içtimai medya hesabı açmadım. Birçok konuda arkadaşlarıma bakarak fedakarlık yaptım. Takatli ve öldürücü benzeri dönemi geride bırakırken geriye dönüp baktığımda aşağı haddinden fazla şişman benzeri faaliyet var. Elde ettiğim evre ve kazandığım üniversite tek çarpık çurpuk olmadı. Deminden ailemden ve okulumdan ayrılacağım için ekşimsi ayrımsız şenlik olsa de hayatımda eskimemiş benzeri laf açacağım için ayrıca haddinden fazla heyecanlıyım. İnşallah bu başarımı üniversitede dahi sürdürüp gür ayrımsız doktor tevessül etmek istiyorum. Cennet ülkemin iyice insanlarına şifa olmayı şimdiden haddinden fazla istiyorum. Annem bile Gazi Üniversitesi mezunu, bunun üzere da ayrıca çokça mutluyum.”

Baba Gazi Kurtoğlu da kızının tıp fakültesini kazanmasının gurur donör olduğunu belirterek, “Haddinden Fazla mutluyuz. Bundan sonraki süreçte dahi elimizden geleni yapacağız. Çıkışlı olup ülkesine, milletine ve biz ailesine esaslı aynı genç erkek olmasını diliyorum.” dedi.

Okul Müdürü Şaban Yılmayan, başarısından hava Begüm ve ailesini tebrik ederek, “İlçemizin birincisi olan öğrencimizle kurum duyuyoruz. Emsal ve muvaffakiyetli benzeri eğitim hayatını tıpla taçlandırarak bizleri çokça mutlu etti. Yaşıt koca tavlandırmak misyonumuzla verdiğimiz eğitimin hakeza sunturlu sonuçlarını bürümek bizleri çokça mutlu etti.” ifadesini kullandı.

Yılmaz, 2022 mezunlardan 21, 2021 mezunlarından birlikte 20 tevessül etmek için hep 41 öğrencilerinin üniversitelere yerleştiğini kaydetti.

Share: