Yeniden Zenginlik Partisi Genel Başkanı Erbakan: “Altı ayda 37 misil toplandılar arasında tıpkı husus namevcut”

Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan: “Altı ayda 37 yol toplandılar ortada aynı husus bulunmayan”

MALATYA – Yeniden Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Dr. Fatih Erbakan,” Cumhur Reisi adayı bile ortaya koyamadılar. Altısı masa başında HDP masanın altında 7 eş 6 aydan beri ortaya tek öz koyamıyorlar” dedi.

Malatya’birlikte partisinin 2’nci Gösterişsiz Kongresinde konuşan Fatih Erbakan, Altılı Ganyan masaya yüklendi.

Yeniden Bol Bolamat Partisi’nin Malatya 2’nci Kolay İl Kongresi tıpkı otelde düzenlendi. Yeniden Bol Bolamat Öğür Malatya İl Başkanı Bilal Sebep’ın selamlama konuşmasıyla başlayan programda kürsüye sâdır Yeniden Bolluk Partisi Umumi Başkanı Dr. Fatih Erbakan, altılı ganyan masaya yüklendi.

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun MEMLUK ziyaretinin de 8 saat beyninde kaybolmasını eleştiren Erbakan,” Kılıçdaroğlu, kaçar kadar Amerika’ya gitti. Amerika’da 8 saat ortadan kayboldu. Matbuat mensuplarını, koruma ordusunu atlatıp 8 saat ortadan kayboldu. Muhik yerine milletimiz soruyor. Bu 8 saat neden ortadan kayboldunuz, kimlerle ve ne maksatla mülakat yaptınız. Bu görüşmeleri neden bilinmez yaptınız. Neyi saklıyorsunuz? Milletimiz birlikte bu soruların cevabını alçalma ediyor”dedi.

İktidar olmanın yolunun KUL’den geçmediğini rapor fail Erbakan,” Baştan Zenginlik Partisi adına diyoruz ki tığ milli görüşüz. Biz yolu Amerika’dan geçmeden erk olan bir hareketiz. Milli düşünüm hareketiyiz. Tığ milli görüşçüler namına bukağılık ve erk sahibi Amerika değil cenabı Allah’tır inancına sahibiz. Erbakan hocamız, milli fikir hareketini Amerika’nın yanından de geçmeden iktidara taşıdı. Tığ de Yeniden Zenginlik Partimizi ikinci 40 yılda tıpkısı şekilde dış güçlere sırtımızı dayamadan, merbut kapılar arkasında sözler verip sözler almadan milletimizin desteğiyle, teşkilatlarımızın gayretleriyle iktidara taşıyacağız” şeklinde konuştu.

“Reisicumhur adayı da ortaya koyamamışlar”

Altılı Ganyan masanın 6 ayda 37 öğün toplantı yaptığını anımsatan Erbakan,” Altına birbirine benzemez bir araya gelmişler. 37 kere toplantı yapmışlar Şeş aydan beri konuşuyorlar. Böylecene ortada biricik somut proje var mı, iktisadi krizden huruç yolu var mı, konuşu krizden boşanmak üzere ortaya koydukları mahiyet paketi var mı, Yeniden Bolluk Partimizin AR-GE başkanlığımızın hazırladığı milli köken paketleri kitabı yok. Cumhur Reisi adayı birlikte ortaya koyamamışlar. Altı sunum masa başında bir tane de masanın altında HDP, 7 ortak ortaya hiçbir özdek koyamıyorlar altı aydan beri ” ifadelerine düz verdi.

Başörtüsünün yasalı güvence altına alınması ile İstanbul Sözleşmesi tartışmalarında değinen Erbakan,” Geçen Iş haset gine bir araya gelen altılı masa boş rapor ediyorlar. Şayet meclis çoğunluğunu elde edersek evvel yapacağımız hisse senedi İstanbul Sözleşmesini ansız deklare etmek olacak diyor. O masada oturup bu planlara kuşkusuz cihaz oluyorsun. Erbakan hocada CHP ile koalisyon yapmış diyor. Erbakan sarıklı CHP’ye Milli Sıhhat Partisininprogramındaki icraatlarını yaptırdı. CHP ile DSP koalisyonunda 600 mortocu dil cambazı lisesi 5 bin kuran kursu açıldı. Sunma nazik manevi kalkınma hamlesi yapıldı. Erbakan hoca, CHP’yi MSP’nin çizgisine çekti. Sen şimdi CHP ile birlikte oturup İstanbul Sözleşmesinin anlayışsız getirilmesine cihaz oluyorsun. Erbakan hocanın yaptığı ile senin yaptığının ne alakası var. Kılıçdaroğlu, başörtüsünün yasal teminatlar altına alınması gerektiğini söyledi. İktidar birlikte komut verdik. Rüfeka lazım hazırlıkları yapıyorlar dedi. Biz daha önceki noktada dedik kim başörtüsü özgürlüğünün anayasal inanca altına alınması gereklidir. 20 yıllık DÜRÜST Fırka iktidarının bunu yapmamış olması çok iri ayrımsız eksikliktir. Onu kategorik yazmak gereklidir” diye konuştu.

Yapılan konuşmanın peşi sıra tek liste ile seçime gidilen kongrede Bilal Sebep, yeniden devlet başkanı seçildi.

Share: