Yengi Haftası Safranbolu’da Beyaz Perde Geceleri ile Başlayacak

Safranbolu Belediyesi, 30 Ağustos Yengi Bayramı kutlamaları kapsamında ‘Açık Çekicilik Beyaz Perde Geceleri’ düzenleyecek.

Safranbolu Belediyesi, 30 Ağustos Utku Bayramı kutlamaları kapsamında ‘Açık Gelgel Beyaz Perde Geceleri’ düzenleyecek. Vatandaşların taleplerini önemsediklerinin altını çizen Safranbolu Belediye Reisi Elif Köse, “23. Arsıulusal Zer Safran Dokümanter Film Festivali’miz, boş hava sinema geceleri ve konserler ile halkımızın beğenisini topladı. Özelllikle gençlerimiz hakeza ahenktar etkinliklerin gine yapılmasını isteyince, ekibimiz kolları sıvadı ve kutlanması haddinden fazla hususi aynı devir amacıyla kombinasyon olundu” dedi.

30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nı yemeden içmeden tıpkı gün değil Zafer Haftası süresince kutlayacaklarını söyleyen Komutan Köse, “26 Ağustos’ta Battal Gazi Destanı, 27 Ağustos’ta Mülevven Balık, 28 Ağustos’ta Mavzer ve 29 Ağustos’ta Çanakkale Yolun Sonu filmlerini, saat 20.30’da Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Hars Merkezi’mizin bahçesinde vatandaşlarımızla buluşturacağız. 30 Ağustos Galebe Bayramı’mızda ise onları iyice tıpkı konser bekliyor. 19.30’da Sunal Tülbentçi Öğretmenevi’nde başlayacağımız Galibiyet Yürüyüşü’nün finiş noktası olan Pakt-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda, saat 20.00’de Burak Uzunkara ve saat 21.00’de Necati ve Saykolar sahneleriyle keyifli anlar yaşayacağız” diyerek konuştu.

Share: