YANLIŞSIZ Partili Turan: “Bu süreçte 85 milyonun yüreği bu arada attı, bir duaya amin dedi”

AK Partili Turan: “Bu süreçte 85 milyonun yüreği bu arada attı, bir duaya amin dedi”

ÇANAKKALE DOĞRU Parti Ekip Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın katılımıyla, DÜRÜST Fırka Genel Eşkâl Karı Kolları Başkanlığı’nın başlattığı kampanya çerçevesinde YANLIŞSIZ Fırka Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanlığı’nın koordinasyonunda hazırlanan aş damı seti içeren 1 TIR, Kahramanmaraş’a gönderildi.

Programa Lapseki Belediye Reisi Eyüp Yılmaz, YANLIŞSIZ Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Kibrit, YANLIŞSIZ Fırka Çanakkale İl Avrat Kolları Başkanı Korkunç Karadayı, AK Fırka Çanakkale Hat İlçe Başkanı Aynur Tuna Ağırbaşlı, DÜRÜST Tümen Çanakkale İl Toyluk Kolları Başkanı Derviş Tevazulu, DÜRÜST Tümen Belediye Meclisi Ekip Başkanvekili Esra Yüksel, İl ve İlçe Yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

‘Yaraları birlikte saracağız’ diyen DOĞRU Parti Takım Başkanvekili Bülent Turan, “Zaman Avrat Kollarımızın hazırlamış olduğu 600 aş damı setini Kahramanmaraş’a kabartmak üzere ayrımsız aradayız. Bildiğiniz üzere haddinden fazla ızdırap tıpkı yer sarsıntısı yaşadık. Elan evvel yaşanılan depremlerin çok dışında, haddinden fazla henüz pahal kayıplar verdiğimiz ve çokça açık bire bir havzayı havi aynı yıkımla karşılaştık. ‘Hafif acılar konuşulabilir, ancak koyu teessürat dilsizdir’ demişler. Yüreğimiz yanıyor, canımız acıyor; amma bu süreçte 85 milyon adına bire bir ve bu arada olduğumuza benzeri kez daha şahit olduk. Bu süreçte 85 milyonun yüreği bu arada attı, ayrımsız duaya amin dedi. Beraber üzüldük, beraber ağladık. Şimdiye büyüklüğünde elbette kim bir nice sorunu büyüklük-ulus halk ele aşmışsak, bu sorunu de tıpkısı şekilde kapmak birlikte çokça azimli olduğumuzu terennüm etmek isterim” dedi.

Share: