Workup ve Workup Agri Girişimcilik Programları’ndan 11 hamle mezun oldu

Türkiye İş Bankası’nın asıl destekçisi olduğu ve 5 yıldır kıvrak bitmeme fail Workup Girişimcilik Programı’nın 9. aktarılma girişimleri ile gelişigüzel Workup çatısı altında ilk kez 2021 yılında başlatılan Workup Agri Girişimcilik Programı’nın 1. aktarılma girişimleri, ekosistem paydaşlarının bire bir araya geldiği etkinlikte çıkışlı oldu. İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleştirilen, haddinden fazla sayıda envestisman fonu ve melek yatırımcının izleme ettiği Tezahürat Day etkinliği, Kadınsız Kopan’ın yaptığı açılışın ardından İş Bankası Umumi Müdürü Melik Aran’ın konuşmasıyla bitmeme etti.

Etkinlikte, Workup programından çıkışlı 6 hamle ve tarımı sürdürülebilir çözümlerle perçinlemek gayeli kurulan Workup Agri programının ilk mezunları olan 5 girişim, hisse senedi modellerini ve izleyecekleri misil haritalarını yatırımcılar, girişimcilik ekosisteminden paydaşlar, İş Bankası ve iştiraklerinden yöneticilerle paylaştılar.

35 Workup’lı etap 12 milyon dolar envestisman aldı

Startup’ların tıpkısı anlamda merkezi olan ve bu sene 5. yaşını kutlayan Workup Girişimcilik Programı’na hep müracaat sayısı 14 bine yaklaştı. Yüzlerce girişimle bir araya gelinen programda, Workup Agri birlikte karışma tutmak amacıyla kabul edilen girişim sayısı 125 oldu, mezun sayısı 92’ye ulaştı. Bugüne büyüklüğünde 35 Workup’lı kadem, program süresince yahut sonrasında kısaca 12 milyon KUL Doları yatırım aldı.

“Yaratıcılığı ve ekleme değeri ayrımlı alanlardaki uzmanların bile çalışmasıyla arttırabiliriz”

Etkinlikte yaptığı konuşmada, “Başladığımızdan bugüne güzeşte 5 sene bizim için çokça adamakıllı bir yolculuktu” diyen İş Bankası Genel Müdürü Melik Aran, bu devir dilimine Workup açısından sonuç derece müspet gelişmeler sığdırdıklarını ve ekincilik girişimciliğinde Workup Agri’yi başlattıklarını söyledi.

Workup’ın alelhusus çatı markamız namına ayrımlı dikeylere da odaklanarak derinleşmesini önemsediklerini vurgulayan Aran, “Biz dijitalleşme ortamındaki enerjik emek kültürü, amudi ihtisaslaşma yerine değişik alanlarda ihtisaslaşmış uzmanların tıpkısı mekânda yatay adına alay malay çalışıp üretmesinin yaratıcılığı ve melfuf değeri arttırdığını, inovasyonu üstelik ana bunun sağladığını düşünüyoruz“ dedi.

“Türkiye’bile farklı disiplinlerin tıpkı araya gelmesiyle ekincilik üzerinden tıpkısı anlatı yaratabiliriz”

Workup Agri’dahi tarımı, teknolojiyi ve finansı bilenleri buluşturduklarını anlatım fail Aran, şöyle konuştu: “Türkiye’bile eğer ekincilik üzerinden tıpkı anlatı yaratılacaksa, tarım konusunda ayrımsız mutluluk artışı, sulama tekniklerinin elan bereketli kullanılması, akarsu kaynaklarının henüz iyi korunması, üretim kalitesinin, verimliliğinin arttırılması bahis konusu olacaksa değişik disiplinlerin benzeri araya gelmesinin oylumlu olduğunu düşünüyoruz. Zımnında İş Bankası’nı de önümüzdeki dönemde Workup ve Workup Agri’nin birlikte farklı mihrak alanlarını yaratırken göreceksiniz.”

Kağan Aran, Workup Girişimcilik Programı’nda herhangi bir dönemde çıban günüyle intaç haset arasında girişimcilere ne büyüklüğünde küşayiş bitirme ettirdiklerini ölçmeye çalıştıklarını belirtti. Bu dönemin başında tanıştığı girişimlerle izlence sonu arasındaki gelişmeleri ise Aran, “Bizim üzere 5 girişimimizle eş harıldamak ve eş eser piyasaya beklemek, 3 girişimimizin ürünlerini satın almak ve onların başvuru müşterisi doğmak gelgel verici” şeklinde değerlendirdi.

“Kadın müteşebbis sayısının ve görünürlüklerinin artırılması ekosistemin sürdürülebilir büyümesi açısından eleştiri öneme ehil”

Kadınların girişimcilik dünyasında daha fazla vadi almasının önemine da aksan yapan Aran, 2018 yılında Arya Eş Envestisman Platformu ile başlayan iş birliği kapsamında birçok kadın girişimcinin gelişimine, fona erişimlerine ve değişik paydaşlarla aksiyon geliştirerek girişimini ölçeklendirmesine bindi olduklarını hatırlattı. Bu desteği yakın zamanda eş kuruculu girişimlerin er aşamada yatırıma erişimini tasarruf etmek ve kolaylaştırmak hesabına eş tıpkı kaynak kurarak büyüteceklerini anlatım fail Aran, “Türkiye’da 1 bilyon ÇAKER doları değerlemeye ulaşarak unicorn olan girişimler, ağırlıklı adına avrat kurucular vasıtasıyla hayata geçirilen efkâr. bu haysiyetle avrat girişimci sayısının ve görünürlüklerinin artırılması, ekosistemin sürdürülebilir büyümesi açısından kritik öneme cemaat” diyerek konuştu.

“Hoşur olsun benim olsun yaklaşımı girişimcilerin zengin dünyasını sınırlar”

Kurumsal şirketlerin girişimcilik ekosisteminin yetişkin benzeri paydaşı olduğunun ve startupların ölçeklenmesinde mehabetli rolleri olduğunun altını çizen Aran, bu alanda gözlemlendiği sorununun ise şirketlerin sınırlı çalışma modelleri ile girişimleri “sıradan olsun benim olsun” yaklaşımı olduğu belirtti. Aran, “Bu anlayışla akım edildiğinde girişimcilerin ensesi kalın dünyasını sınırlamış, belki üstelik yaratılacak tıpkı değerin önüne eski oluruz. O nedenle tığ, girişimcilerimizin çokça elan nazik benzeri dünyaya İş Bankası gücünden bilistifade açılmasını sağlıyoruz. Bu konuda apayrı faal kurumlarla birlikte teşrikimesai yapıyoruz” dedi.

Pandemi dönemi sonrasında ilk kez ekosistem paydaşlarını bu ölçekte ayrımsız araya getiren etkinliğin böylece misafirler, network alanında bire bir araya gelerek çıkışlı olan girişimlerle birebir müzakere fırsatı elde ettiler. Etkinlikte, İş Bankası’nın, “girişimlerin ve girişimciliğin bankası” olma misyonu ile farklı açılımlarla ayar önerisini geliştirmeye ve yaygınlaştırmaya bitmeme edeceği mesajı verildi.

Workup 9. dönme mezunları

Cineshort: Özenle güzel yüzlerce gücük filmi abonelik modeli ile kullanıcısına sunan, yönetmenlere dahi dirimsel paylaşımıyla sürdürülebilir bindi sağlayıcı aktif video kitap platformudur.

Co-one: Bireşimli anlak takımlarının ürünlerini geliştirebilmeleri için gereken kaliteli etiketlenmiş bilim ihtiyacını yüksek hızda, izlem edilebilir ve sonsuz ağıl getiren aynı etiketleme servisidir.

Cubtale: Hekim ve ebeveynlerin rutin süt kuzusu bakımında bilim odaklı değişmeyen vermelerine imkân sağlayan, cümbüşlü uygulama ve “cub” isimli akil butonlardan oluşan ayrımsız bakım hile platformudur.

Finekra: Vezneci ve saymanlık programlarıyla bütünleşmiş etkin, kurumların vezneci ve ifa-tahsilat süreçlerini bir tane portaldan yönetmelerini sağlayan, cümle platformlardan erişilebilir yıpranmamış döl para uygulamasıdır.

Fintegre: Perakendecilerin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen, müşterilerinin mübayaa gücünü artıran; maşa değiş programları, sigorta işlemleri, elektronik aygıt kiralama servisleri, abonelik modelleri vb. çözümler sunan finansal servisler platformudur.

Wiser: Yıpranmamış medya içerikleri üzere üretken iktisat ve bireşimli zekâyı birleştiren tıpkısı his platformudur. Daim analog içerikler önermeye programlı olan algoritmalar namına hem zatî hem idrak açıcı benzeri medya deneyimi sunar.

WorkupAgri 1. dolaşma mezunları

3pmetrics: Kurumların sürdürülebilirlik, çevre, sosyal ve yönetişim risklerini hesaplayıp raporlayabildikleri, karbon kadem izi ve su kadem izlerini analiz yazar tenkis planına geçebildikleri sayısal kucak hizmetidir.

Local Greens: Ana Şehir şehirlerde mevcut lokal üretim alanlarında, yeşilliklerin yer hesabına su ortamı içerisinde dokuncalı pestisitler kullanmadan yetiştirilmesi yöntemini kullanan bire bir girişimdir.

Soyl-Gel: Tarımda sürdürülebilir ana yönetimi ulaşmak amacıyla; bitkilere toprak altında kontrollü su ve zirai reçete salınımı yapan natürel nanokompozit odunsu süper emici polimer üretir.

Wastespresso: Otel, kafe, yazıhane vb. kahve atığı oluşturan işletmelerin eğlenceli periyotlarda kahvehane atılan yönetimini gerçekleştirip, bu kıraathane atıklarını sürdürülebilir teknolojik altyapısıyla doğacak dönüştürerek yegâne/çokça kullanımlık plastik materyaller ve değişik sektörler için (ambalaj, plastik vb.) hammadde üreten girişimdir.

Wicow: Yapay anlak altyapısıyla kocabaş hayvanları ve çiftliği tanıyan, çiftçinin hayvanını cümle maltalık döngüsü boyunca izleme etmesini sağlayan, çiftçiyi lüzumlu zamanlarda verdiği alarmlarla uyararak efsanevi sağlığını iyileştiren ve verimliliği artıran tıpkısı keyif izleme sistemidir.

Workup Girişimcilik Programı 9. devir girişimleri anlaşılan oldu

Workup Girişimcilik Programı 8. ahit mezunlarını verdi

İş Bankası’ndan tarım odaklı girişimcilik programı: WorkupAgri

Share: