Veri liselerini kazanan öğrencilere bisiklet hediye edildi

Aydınlık’ın İncirliova ilçesi Gerenkova Ortaokulu’nda Liselere Methal Sistemi (LGS) sınavında bili liselerini kazanan 3 öğrenciye velespit bağış edilerek ödüllendirildi.

Türkiye genelinde 1 milyon 236 bin öğrencinin çalma döktüğü LGS sınavında öğrenciler sınav sonuçlarının açıklanmasının peşi sıra tercihlerini yaparak yeni okullarına yerleşti. Bu çerçevede İncirliova’da ki Gerenkova Ortaokulu’nda dahi 3 mektepli olgun lisesini kazanırken, kalburüstü öğrencilere çiftteker bağış edildi. Gerenkova Ortaokulu’nda düzenlenen ihsan töreninde, Görgülü Şürekâ Selen Lisesi’ni kazanan Yiğit Buğur Sarı, İzmir Çiğli Selen Lisesi’ni kazanan İdil Batmaz ve İzmir Ödemiş Fen Lisesi’ni kazanan Soyluluk Aka Dalar’a bisikletleri sunma edildi. Ödüllerini İncirliova İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çalışkan’dan kayran öğrenciler, eskimemiş okullarında üstelik başarılarını sürdüreceklerini ifade etti.

“İnanmak başarmanın yarısıdır”

LGS sınavında liyakatli olarak veri lisesini kazanan öğrencileri tebrik fail İncirliova kaza Milli Eğitim Müdürü Mustafa Etkin, “Daha önce birlikte yapmış olduğu kadar bir nice kalifiye liseye öğrenci gönderen Gerenkova Ortaokulu 2022 LGS komplo sonuçlarına bakarak üç öğrencinin den lisesini kazanmasıyla tekrar balaban tıpkı başarıya imza attı. İnanmak başarmanın yarısıdır anlayışıyla çıkılan bu mecal yolda parçalanmamış mektepli, hoca, ege ve idarecilerin özverili çalışması ve İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü’nün AKİS uygulaması ile yapılan aylık tecrübe sınavı ile cins durum değerlendirmesi yapılarak öğrenciler seviyelerinin en üst düzeyine çıkarılmaya çalışıldı. Dijital ortamlarda kurulan ve ailelerin dahi dahil olduğu gruplarla günce takipler sağlanıp, anlık gabi dönütlerle az olan etraf uygun çalışmalarla giderilerek, başarının hemen ibret takibi ve tedrisat vasıtasıyla olamayacağı bunun beraberinde seçkin öğrencinin cinsiyet, zeka, hareket ve fiziksel ihtiyaçlar yönünden farklılıkları olduğu ayn uğrunda bulundurulup, öğrencilerin tagaddi alışkanlıklarına varıncaya büyüklüğünde aktif aynı rehberlikle bu yönde çalışmalar yapıldı. Öğrencilerin neyi bildikleri, neleri öğrenmeleri gerektiği belirleme edilerek mukteza sadeleştirmeler yapılarak buna bakarak el haritası belirlendi. Yer önemlisi dahi okulda ev ortamı oluşturularak parçalanmamış paydaşların kendisini rahatlıkla anlatım etmeleri sağlanarak düşünceler önemsenip, istekler ayn ardı edilmeyerek gelişigüzel bireye altın olduğu hissettirilerek tekmil aynı dayanışma örneği gösterilip başarı mübrem kılındı. Bu başarının elde edilmesinde cümle imkanlarını seferber eden başta okul idaresi başlamak üzere özverili aynı şekilde etkin cümle öğretmenlerimize, velilerimize, iyicil vatandaşlarımıza ve yer önemlisi başarıyı ve övgüyü sonuna kadar doğruluk fail değerli yavrularımıza tükenmez teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. – AYDIN

Share: