VEKIL BOZDAĞ: BU MASA YEDİLİDİR

ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, “Bunlar henüz kimi aday çıkaracaklarını masada konuşmaktan korkuyorlar. ‘Masa çatlar, masa dağılır, O yüzden demin vakti değil’ diye konuşmayı erteliyorlar. Bu masa yedilidir. Milletin gözünden kaçırılmak istenen HDP’dir. Yedi cepheden değil yedi düvelden hareketle şişman tıpkısı intihap kampanyasıyla Türkiye karşı karşıyadır” dedi.

DOĞRU Parti İstanbul İl Başkanlığınca başlatılan “Karşı Karşıya 100 Çağ” projesi kapsamında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bayrampaşa Tuna Sosyal Tesisleri’nde partisinin üç basamak ilçe yönetimi ve mahalle başkanlarıyla bire bir araya geldi. Programa DOĞRU Fırka İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ve Bayrampaşa Belediye Reisi Atilla Aydıner’in birlikte çokça sayıda partili katıldı.

“BİZ İSTANBUL’A NE KAZANDIRDIYSAK BU CHP ZİHNİYETİNE KARŞIN KAZANDIRDIK”

Yap, işlet, devret sistemiyle Türkiye’ye bir nice proje kazandırdıklarını belirten Bozdağ, “Bütçenizden servet çıkmadan milyarlarca dolarlık yatırımları hayata geçiriyoruz. Bütçe imkanlarıyla bunları yapmaya kalkarsanız yıllar sürer. Ama ilgi edin tığ Türkiye’nin dört bir yanını bu nevi yatırımlarla köken yaratarak milletin bütçesinden töz aktarmadan hayata geçirmeyi başardık. Çanakkale 1915 anca, İstanbul Havalimanı öyle. Bu şekilde mukavemetli çok meydan var. Demin birileri kalkmış ‘Buradan birilerine getirim aktarılıyor’ diyor. Rant, mant namevcut. Millete hizmet yapılıyor. Ben şimdi Bayrampaşa’dan İstanbul’lu kardeşlerime soruyorum. Biz CHP’nin herhangi bir yararlı dediğini uygulasaydık İstanbul’un Marmaray’ı evet muydu? İstanbul’birlikte Avrasya Tüneli olur muydu? İstanbul’üstelik üçüncü havalimanı, Osmangazi Köprüsü, Çetin Şehriyâr Yakın Köprüsü peki muydu? AKM, Taksim’dahi cami, Çamlıca’birlikte cami, Çanakkale 1915 evet muydu? İstanbul’üstelik acul katar, İzmir- İstanbul otoyolu evet muydu? Olmazdı. Bu ilkel zihniyetin dediklerine tığ uysaydık… İstanbul’dan bunları çekip cebin. Gidiş Geliş, istihdam hangi olurdu? Tığ İstanbul’a ne kazandırdıysak bu CHP zihniyetine karşin kazandırdık. Onlara ‘Hayır’ diyerek kazandırdık. Onların dediklerini reddedip İstanbulluların dediklerini hayata geçirerek kazandık. Demincek 3 yıl doldu dördüncü yıla giriyor. İstanbul Belediyesi’nin İstanbul’a kazandırdığı yegâne bana dikme söyleyin. Yani bizim belediyelerimizin koyduklarının yanına koyduğu, bir tane im söyleyin. Bulunmayan, bunlar laf ebeliği yapıyor. Lafla milletin abat edeceğine mümin görmez aynı zihniyeti dubara ediyorlar” dedi.

“BUNLAR DAHA KİMİ NAMZET ÇIKARACAKLARINI MASADA KONUŞMAKTAN KORKUYORLAR”Intihap sürecine birlikte değinen Icra Vekili Bozdağ, “Türkiye’nin bugünkü kaptanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu kaptanı gemiden indirmedikçe Türkiye’yi dahi durduramayacaklarını haddinden fazla dolgunca biliyorlar. Onun üzere yedi cepheden değil yedi düvelden hareketle şişman tıpkı seçme kampanyasıyla Türkiye alın karşıyadır. Tanrı aşkına henüz Türkiye’birlikte bu masayı temsilen, kim cumhurbaşkanı adayı olacak? Konusunu konuşmaya de atılganlık edemeyenlerin Türkiye için hangi cesur adımı atacaklarını düşünüyorsunuz? Bunlar daha kimi namzet çıkaracaklarını masada konuşmaktan korkuyorlar. ‘Masa çatlar, masa dağılır, O yüzden demin vakti değil’ diye niteleyerek konuşmayı erteliyorlar. Neyi vaat ediyorlar? Çarkıt Türkiye’yi, politik abra getiren Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini bırakıp istikrarsızlık kaynağı parlamenter sisteme görünmek istiyorlar. Ortak Yönetim ortaklığıyla, koalisyonla Türkiye’yi yönetmeyi vaat ediyorlar. Masa, koalisyon hükûmeti masası… Liderlerden biri, ‘Kimler cumhurbaşkanı yardımcısı olacak? Kimler icra vekili olacak? Bunları hepimiz çalışıyoruz’ diyor. ‘Şimdiden konuşmamız geçişsiz, devleti şimdiden şüphesiz hisse edeceğimizi konuşalım kim ferda millet bize izin verdiğinde çekişme etmeyelim. Başlangıçta anlaşalım’ diyorlar. Milletin oyunu cebinde gören, milletin iradesini hiçe sayan ve şimdiden taksimata başlayan bu köhnemiş zihniyete genişlik balaban cevabı. İstanbullular, eren Türk milleti verecektir” ifadelerini kullandı.

“BU ONURSUZLUĞU NASIL İÇİNİZE SİNDİRİYORSUNUZ?”

Konuşmasının devamında Vekil Bozdağ, “Bu millet gelişigüzel şeyi gördü, değme şeyi biliyor. Pahalılığı birlikte biliyor, eksantrik şeyleri da biliyor. Ama şurası bile biliyor ki Türkiye’yi enkazdan Cumhurbaşkanımız liderliğindeki DÜRÜST Parti kurtardı. Demin bakın altılı masa deniyor. Ben hep altı pozitif aynı eşittir yedi diyorum, yedili masa. Ortağın biri bile masanın altında mı? Arkasında mı? Saklı tutulan, milletin gözünden kaçırılmak maksut HDP’dir. Benim burada sözüm HDP’nin yöneticilerine, HDP’ye gönül veren vatandaşlarımızadır. Bunlar elan HDP ile ayrımsız masada yerleşme yürekliliğini ortaya koyamıyorlar. Bunlar henüz HDP’yi yönetmen genel komutan, kayırıcı başkan temsilcileriyle alay malay fotoğraf vermekten korkuyorlar. Sizden utanıyorlar, sizi istismar ediyorlar. Hani kurumlu yöntem diyorlar ya. Yahu çalımlı diyorsanız, bu onursuzluğu elbette içinize sindiriyorsunuz?” diye niteleyerek konuştu.Share: