Vazıh evcil haberi… Koçarlı Zabıtası denetimlerde affetmiyor

Koçarlı Belediyesine kapalı Polis Müdürlüğü ekipleri, sonuç kullanma tarihi esbak ürünleri satışa sunarak halkın sağlığını gözdağı fail işletmelere müteveccih yaptığı denetimleri muttasıl sürdürüyor.

İlçe genelinde market, bakkal, büfe ve şarküteri üzere işletmelerde denetim gerçekleştiren Polis Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları denetimlerde son istimal tarihi geçmesine karşın raflarda satışa sunulan yüzlerce ürüne umum koyarak imha etti.

Vatandaşların dimdik ve güvenli besin tüketimi yapmaları için Koçarlı Şehremini Nedim Kaplan’ın talimatı ile kaymakamlık genelinde denetimleri sıklaştıran ekipler, serencam tüketim tarihi geçmiş ürünleri satışa sunan işletmelere mazbata yilbik ürünlere halk koydu ve cezai iş uyguladı. El konulan mahsulat, yapılan kontrollerin arkası sıra görevlilerin nezdinde gübür cem alanında imha edildi.

İşletmelerde sürekli olarak yaptığı kimlik ve serencam istihlak tarihi kontrollerini sıklaştıran Koçarlı Belediyesi Polis Ekipleri, ayrıca temiz koşullar, bedel etiketleri, sergen düzeni kabilinden denetimlerde üstelik uyarılarda bulunuyorlar, tekrarı halinde ise cezai muamelat gerçekleştiriliyor.

Koçarlı Şehremini Nedim Kaplan, yapılan denetimlerin vatandaşların sağlığı açısından cesim olduğunun altını çizerek, “Halkımızın sağlığını korumakta bizlerin görevidir. Dünyalık dercetmek uğruna hemşerilerimizin sağlığıyla oynayanlara müsaade etmeyeceğiz.

Vatandaşlarımızın aldıkları ürünlerin serencam istihlak tarihlerine kesinkes bakmalarını, Sonuç istimal tarihi esbak iz satan işletmeleri belirleme ettiklerinde belediyemiz zabıta birimimizi arayarak şikayet etmeleri halinde zabıta ekiplerimiz ilgilendiren işletmelere gidip gerekli denetimleri yapacak ve ürünleri toplayıp imha edecektir. Antrparantez bozuk çıkan ürünleri üstelik zabıta birimimize bildirmelerini istiyoruz. Bu konuda duygulu olan vatandaşlarımıza ve hassaslık gösteren işletmelerimize bile çok teşekkürname ediyorum” dedi. – AYDIN

Share: