Van’da “Akdamar Cup Arsıulusal Tenis Turnuvası” başladı

“Van Akdamar Cup Uluslararası Tenis Turnuvası” 3 ülkeden ve bir nice ilden 60 sporcunun katılımıyla Van’da başladı.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Tenis Federasyonu (TTF), Vilayet, Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle planlı turnuvanın açım programında imtina etmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

TTF Başkanı Cengiz Durmuş, programda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin dinç nüfusu çok benzeri talih olduğunu söyledi.

Gençlerin spora yetkinliklerinin, yeteneklerinin fazla olduğunu belirten Durmuş, şunları kaydetti:

“Federasyon olarak sonuç 10 yılda sporun tabana yayılması noktasında Sayın Bakanımız Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’nun talimatları ile seçme yerde seçkin zaman tenis oynanması hesabına yaptığımız projelerde bugün domestik yönetimlerin ne kadar balaban olduğunu tıpkı kat henüz birlikte yaşayarak görüyoruz. Turnuvanın düzenlenmesine sağladıkları imkanlardan belde Cahillik ve Spor Bakanlığımıza ve Van Valiliğine teşekkürname ediyorum. Saraka veriyoruz kim imdi Van’da faaliyetlerimiz hiç eksilmeyecek. Türkiye Alan Topu Federasyonu kendisine bu tesislerin değerlendirilmesi noktasında temas antlaşma var olacağız. Biz aynı turnuva ile tıpkısı böke yetiştirmeyi hedeflemiyoruz. Tığ ayrımsız turnuva ile esasta gittiğimiz gelişigüzel yerde ilimizin özelliklerini ortaya çıkarabilmek üzere projeler üretiyoruz.”

Van’da “Akdamar Cup” turnuvası düzenlediklerini anlatan Durmuş, “Henüz öncesinde Balkı Dağı Cup, Ergan Cup, Iğdır Sarıerik Cup, Şanlıurfa Göbekli Bel Cup ve Manisa’nın Demirci ilçesinde Akıncılar Cup turnuvası yaptık. İllerin tanıtımında spor turizminin bile çok balaban olduğunu biliyoruz. Bu turnuva vesilesiyle ilk defa Van’a mevrut arkadaşlarımız vardır.” dedi.

Toyluk ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ise turnuvanın Van’da düzenlenmesinden dünya Durmuş’a teşekkür ederek, kentte bu kök etkinliklerin bundan sonra yapılacağı müjdesini verdi.

Kazakistan, İran, Rusya’nın yanı sıra bir nice ilden 60 tenisçinin mücadele edeceği turnuva 18 Eylül’bile sona erecek.

Share: