Üreticinin elinde artan karpuzlar uray aracılığıyla bölüt dağıtıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, çok üretimden âlem Acıpayamlı çiftçilerin elindeki karpuzları satın alarak vatandaşların sofrasına ücretsiz olarak ulaştırıyor. Verdikleri destekle hem üreticilerin hem dahi vatandaşların kazandığını belirten Başkan Osman Zolan, ürünlerin tarlada kalmasını önleyerek mutluluk ekonomisine bile yardım sağladıklarını söyledi.

Denizli’bile hayata geçirdiği kırsal kalkınma projeleriyle üreticilere balaban destekler veren Denizli Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirdiği projeyle çiftçilerin ve vatandaşların yüzünü güldürüyor. Hem üreticilerin hem de tüketicilerin kazandığı projenin hikayesi Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan’ın Acıpayam ilçesinin Akalan Mahallesi’nde mevcut Akalan Kavun Lamba Karpuzu Pazarı’nda çiftçileri mülakat etmesiyle başladı. Hasat ettikleri ürünlerini pazarda feda etmek üzere getiren Acıpayamlı çiftçiler, kendilerini konuşma eden Başbuğ Zolan’a karpuzlarının ellerinde kaldığını ve taşkın sıcaklardan hava henüz birlikte aşkın bekletemeyeceklerini belirterek dert yandı. Şişman zararlar edeceklerini nedeniyle da çok edisyon durumda kalacaklarını ifade fail çiftçiler Komutan Zolan’dan destek istedi. Bir müddet lamba karpuzu üreticileriyle dostane fail Başkan Osman Zolan, çiftçilere destek sözü verdi.

Üreticiler de vatandaşlar birlikte memnun

Başkan Osman Zolan’ın talimatı üzerine fazla üretimden ekolojik ortam Acıpayamlı üreticilerin elindeki karpuzlar Büyükşehir Belediyesi marifetiyle satın makbuz. Akalan Kavun Lamba Karpuzu Pazarı’ndan alınarak her gün tırlarla Denizli merkeze getirilen karpuzlar kentin ayrımlı bölgelerinde vatandaşlara ücretsiz adına ulaştırılmaya başlandı. Üreticiler ve vatandaşların nazik tıpkısı sevinme duyduğu proje ile toplamda 225 ton karpuzun Denizlililerin sofrasına geleceği kaydedildi. Acıpayam’ın Akalan Mahallesi Muhtarı Ahmet Çakmakçı, sıkıntılarını Başbuğ Zolan’a ilettiklerini anlatarak, “Cenabıhak razı olsun Başkanımız Osman Zolan müstacelen müdahalede bulundu ve sorunumuz çözüldü. Şahsım ve umum üreticilerimiz yerine teşekkür ediyorum. Şişman bire bir sıkıntımız giderildi” dedi. Lamba Karpuzu dağıtımının yapıldığı İlbadı Mahallesi Muhtarı Mehmet İldam ise, uygulamadan etraf vatandaşların şişman tıpkı sevinme duyduğunu belirterek, “Başkanımız Osman Zolan’dan Cenabıhak razı olsun, kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

“Üreticimizin rastgele ant yanındayız”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi kendisine temas devir çiftçinin ve üreticinin yanlarında olduklarını söyledi. Acıpayamlı çiftçilerin üretim ilavesi elinde lamba karpuzu olduğunu, katmerli sıcaklardan belde ise elan aşkın tutmalarının mümkün olmadığını ve bu nedenle birlikte baskı durumda kaldıklarını kendilerine bildirdiğini anlatan Başbuğ Zolan, “Üreticilerimizi yemlemek ve elan fazla uymazlık etmelerinin önüne artırmak hesabına Akalan Kavun Karpuz Pazarı’ndan aldığımız karpuzları vatandaşlarımızın sofralarına ücretsiz kendisine ulaştırmak istedik. Uygulamadan hem üreticimiz hem üstelik vatandaşlarımız kazanıyor. Bire Bir zamanda, ürünlerin tarlada kalmasını önleyerek mevki ekonomimize ulama üstelik sağladık. Büyükşehir Belediyesi kendisine üreticimizin yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. – DENİZLİShare: