Ümit Özdağ, 12 Yaşında Hayatını Kaybeden Samet Gül İçin Konuştu: “Erdoğan de Aristokrat bile Suçludur”

Selen: OKTAY YILDIRIM – Kamera: GIYAP KARABAYIR

Zafer Partisi Umumi Başkanı Ümit Özdağ, İstanbul Küçükçekmece’da bir okulda yabancı tabiiyetli yaşıtlarıyla yaşadığı tartışmada aldığı çarpış sonucu hayatını kaybettiği argüman edilen Samet Gül ile ait açıklama yaptı. Özdağ, “13 milyona andıran sığınmacı ve kaçağın bu ülkeye gelmesinin ve Türkiye’üstelik kalmasının önünü açan SELIM Fırka Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu de bu cinayette suçludur” dedi.

İstanbul Küçükçekmece’da Halkalı Devir Ortaokulu’nda 19 Eylül Pazartesi haset meydana mevrut olayda 12 yaşındaki Samet Gül hayatını kaybetmişti. Olayı gören öğrencilerin velileri daha sonraları aileye giderek, Gül’ün Suriye uyruklu 3 çocukla çarpışma ettiğini ve çatışma sonucu kafasını demire çarptığını tez etmişti.

Okulun önünde izah açmak talip Utku Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ ve partililer, okulun yakın şunları söyledi:

“BU DAVANIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ: Samet Gül adında 12 yaşında bire bir mektepli, bire bir okulda öğrenci olan amma yaşları şişman olan Suriyeli çeteleşmiş bire bir ekip vasıtasıyla saldırıya düçar, çarpma edilmiş ve bu çarpma edilme neticesinde ne eyvah ki hayatını yitirmiştir. Bu cinayetin birinci sorumlusu on paralık elbet, bu cinayeti etkili ve zaman tutuklanmış olan bu çocuktur. Ancak bu çetelerin okullar içerisinde hakeza pervazsız cereyan etmesini engellemeyen, çocukları itip kakmasını, dövmesini ve haraca kesmesini engellemeyen okul müdürü bile suçludur, İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü dahi suçludur, İl Milli Yetişek Müdürü dahi suçludur. Tabii ki 13 milyona andıran mülteci ve kaçağın bu ülkeye gelmesi ve Türkiye’dahi kalmasının önünü açan DÜRÜST Parti Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bile suçludur bu cinayette. İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat üstelik bu cinayette suçludur. Demincek kenara çekilip ‘Ego yapmadım, ben yapmadım’ diyerek mızmızlanan Suriye politikasının mimarı Ahmet Davutoğlu bile suçludur. Bu üç politik sorumlunun şu asıl büyüklüğünde çocuğunu kaybeden aileden kusur dilediğini duymadık. Tığ, Galebe Partisi kendisine bu davanın takipçisi olacağız, bu okula Samet’in adının verilmesi amacıyla girişimde bulunacağız, bu cinayetin unutulmamasını istiyoruz. Bundan sonraki cinayet girişimlerinin de önünü matlup şekilde okullardaki çetelerin derhal dağıtılması ve bunlara cebin kaba önlemler alınmasının takipçisi olacağız, kâfi bundan sonra.

TÜRKİYE’YE 13 MİLYON SIĞINMACI VE KAÇAĞI DOLDURAN ZİHNİYETİ HERKES BİLİYOR: Anneler çocuklarını okula yolluyorlar ve okuldan öldü haberi geliyor, öldürüldü haberi geliyor. Kızlar, kadınlar sokakta şen dolaşamıyorlar, taciz ediliyorlar. Bu mülteci ve habersizce terörünün çıktı bitmesi, hepsinin vatanlarına kafasız dönmesi gerekiyor. Biz Galebe Partisi namına Türk milletine söz veriyoruz. Aynı sene içerisinde hep mülteci ve kaçakları vatanlarına yollayacağız. Önümüzdeki seçimler Türkiye’nin göçmenistan mı olacağı yoksa Türkiye kendisine mı kalacağının kararanın verileceği seçme olacak.

KİM KİMDEN KORUNUYOR ALÇALMA EDİYORUM: Biz bu basın açıklamasını arkamızda zihayat kardeşimizin öldürüldüğü okulun uğrunda tahsis etmek istemiştik. Ancak gördüğünüz gibi barikatla kere kapatılmış. Ki kimden korunuyor iptila ediyorum. Bari bu barikatlar sınıra konulsaydı de bu çocukları öldüren çeteler Türkiye’ye hiç giremeseydi. Bu hatalı yere konuşmuş benzeri barikattır. Bu Barikat Türk milletini korumuyor. Bu barikat Türk milletinin egemenliğini hudutlandırmak amacıyla konulmuş benzeri barikat. Bu barikat Türk çocuklarının haklarını savunulmasını engel olmak amacıyla konulmuş bire bir barikat. Bu barikatı koyan anlayış tıpkısı zamanda Türkiye’ye 13 milyon sığınmacı ve kaçakla dolduran benzeri zekâ. Ne izan olduğunu herkes biliyor. Yeter daha çok.

SIĞINMACILAR, KAÇAKLAR TARAFINDAN ÖLDÜRÜLMÜŞ TÜRK ÇOCUKLARININ HAKLARINI SAVUNACAĞIZ: Bastırık ile zorbalıkla, ‘Konuşmayın bu konuları’ diye Türk milletinin bu konudaki iradesini Zafer Partisi’nin desise etmesini engelleyemezsiniz. Anayasa’ya çap, bizi Hatay’a sokmak istemediniz, ezdik ve geçtik girdik Hatay’a. Bizi Kilis’te, Cilvegözü Eksen Kapısı’na saplamak istemediniz orada üstelik ezdik ve geçtik. Bizi Afyon’da otelden ihata etmek istemediniz. Orada üstelik ezdik ve geçtik. Çünkü biz Türk milletinin iradesini hile ediyoruz ve olta etmeye da devam edeceğiz. Yaralanan Türk çocuklarının yanı sıra olacağız. Sığınmacılar ve kaçaklar aracılığıyla öldürülmüş Türk çocuklarının haklarını savunacağız ve savunuyoruz. Türkiye’nin herhangi bir durumunda davalara Yengi Partisi’nin avukatları giriyor. Aileler polisten önceki Galibiyet Partisi’ni aramaya başladılar bu asıl saldıralar ile ilgili. Buradan şimdi aileye başsağlığı diyeceğim. Olayın sonuna büyüklüğünde takipçisi olacağız. Arkadaki okula dönüp gitmemizi engelleyen bu barikat var evet, bu barikat tıpkısı Türk çocuğunun öldürülmesini engellemedi. Bu barikat burada olduğu için bu bala öldürüldü. Bu barikatı koyan mezhep Türk çocuklarını koruyamayan zihniyettir. Bu barikatı koyan ihata Türk çocuklarının ve Türkiye’nin haklarını savunan, Türk insanın haklarını savunan Yengi Partisi’nin önüne mevrut barikattır. Bu barikatı kimlerin koyduğunu biliyoruz, zamanı geldiği zaman de politik adına bunun hesabını herhangi bir birinden yegâne yegâne soracağız.

SOYLU BU ENGELLEMENİN HESABINI: Müdür Satma buradan beni sokmadı. Bu yaptığın Anayasa’evet muhalif, yasaları çiğniyorsunuz. Ben senelerce Polis Akademisinde sizlere öğüt verdim. Anayasa’yı ve eylem hukukunu dahi gani bilirim. Tıpkısı yasama kurulu üyesinin bozukluk engellediğini biliyorum. Bu senin sorumluluğunda olan ayrımsız molekül değil bunu biliyorum. Bunun hesabını elhak Türk polisi vermiyor, bunun hesabını Süleyman Aristokrat veriyor, vermeye üstelik devam edecek söz veriyorum.”Share: