Twitter yönetimi: Tahrip batıl

Twitter’ın avukatı William Savitt yoluyla Elon Musk’ın avukatı Mike Ringler’e gönderilen 10 Orak Ayı tarihli konuya ilgili pusula, KUL Taşınır Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) yapılan ihbarname sonucu kamuoyuyla paylaşıldı.

bahis konusu mektupta, Musk’ın anlaşmayı feshinin ‘geçersiz ve haksız’ olduğu, itilaf kapsamındaki yükümlülüklerin reddedildiği anlamına geldiği belirtildi.

Twitter’ın geçim kapsamındaki yükümlülüklerinin hiçbirini ihlal etmediği vurgulanan mektupta, anlaşmanın yürürlükte olduğu aktarıldı.

Mavera yandan, Musk’ın 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını koparma kararı sonrası Twitter’ın hisseleri haftanın geçmiş işlem gününde sert düşüş gösterdi. New York borsasında TWTR koduyla işlem gören şirketin hisselerinde yaşanan kaybolma yüzde 11’i aştı.

Musk’ın anlaşmayı nakız etmesi üzerine Twitter, Tesla ve SpaceX CEO’akarsu Elon Musk’ı sevgili etmesi için Wachtell, Lipton, Rosen & Katz LLP ile anlaştı.

Firma, özellikle bu makule davalarda uzmanlığı ile öne çıkarken Delaware duruşma sistemiyle de bağlantıları olduğu biliniyor.

Musk, Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan LLP tarafından kaşkariko edilecek. Hususiyet firması, 2019 yılında milyarder için tıpkısı bühtan davasını kazanmıştı.

Twitter sevgili açıyor, Elon Musk dalavere geçiyor

 

Twitter çalışanlarının Musk’ın tahrip kararıyla ilgilendiren konuşması yasak

 

Twitter, Musk amacıyla kanuncu muamele başlatıyor

 

Elon Musk, Twitter’dan vazgeçti

 

Share: