Türkler yer yağı peşinde! Azerbaycan Ululuk Yer Yağı Şirketi (SOCAR) Batman’da muayene yapacak

Yer Yağı Çekince Antlaşması gereğince Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) adına Türkiye’de yer yağı sondajı boşaltmak için Azerbaycan Cesamet Yer Yağı Şirketi SOCAR Sondaj yetkilisi Zekiullah Kerimli ve Hamza Oğuzhan, Batman’a gelerek dolay incelemelerde bulunarak Vali Ekrem Canalp ile bir araya geldi.

VALİ CANALP ŞİRKET YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI

Batman Valiliğinde SOCAR yetkilileri ile aynı müddet dostça fail Vali Ekrem Canalp, müşareket yetkililerinden yürütecekleri yer yağı kontrol faaliyetlerine ilişik hikmet aldı.

“SONDAJLARDA PETROLE ULAŞMAMIZ BİZLERİ ÇOK BAHTIYAR ETTİ”

Azerbaycan ile Türkiye beyninde Mart ayında İstanbul’bile düzenlenen Yer Yağı Rezerv zirvesinde imzalanan ittifak çerçevesinde yeryüzü eke sondajları Batman’dahi yapmayı planladıklarını anlatım eden SOCAR Araştırma yetkilisi Zekiullah Kerimli, “Bölgede yapacağımız sondajlarda petrole ulaşmamız bizleri çokça bahtiyar edecektir. Ayrıca Batman Valiliği marifetiyle Türkiye-Azerbaycan kardeşliğinin aynı ifadesi kendisine yapılan Karabağ Parkı ile pekiştirilen kardeşlik köprüsü, Azerbaycan Azamet Petrol Şirketi SOCAR’ın Batman’de yürüteceği yer yağı kontrol faaliyetlerimiz ile kardeşliğimiz henüz da derinleşecek” dedi.

YURT EKONOMİSİNE KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜRNAME MESAJI

SOCAR yetkililerine ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti anlatım fail Ilbay Canalp, Azerbaycan heyetine sıkıntılı ekonomisine sağlayacakları katkıdan âlem teşekkür ederek, SOCAR’ın yapacağı araştırma çalışmalarında başarılar diledi.Share: