Türkiye şampiyonu depremzede sporcular çalışmalarını Rize’de sürdürüyor

Kahramanmaraş merkezli, 6 Şubat’ta yaşanan depremlerde evleri hasar gören Türkiye Kick Yumruk Oyunu Şampiyonu Hamza Özpolat ve Türkiye Muaythai Şampiyonu Miraç Çoşgun, çalışmalara Rize’üstelik devam ediyor.

Ortaokul öğrencisi 11 yaşındaki Özpolat ve ailesi hayırseverlerin evine, lise öğrencisi 16 yaşındaki Çoşgun ise akrabalarının yanına yerleşti.

Sporcular, Kick Yumruk Oyunu İl Temsilcisi bile olan antrenör Ahmet Zor ve Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonu Cemren Temizel eşliğinde, Rize Cahillik Merkezi’nde antrenmanlara başladı.

Ahmet Cebir, AA muhabirine, Türkiye’nin çokça zor ayrımsız dönemi kandırmak amacıyla beraberlik ile çalıştığını söyledi.

Devlet ve milletin bu noktada vahim benzeri uğraş ortaya koyduğunu vurgulayan Zor, “Biz de kardeşlerimizin Türkiye şampiyonası öncesinde idmansız kalmamaları, spordan kopmamaları üzere elimizden geleni yapıyoruz. Hamza kick boks, miraç muaythai yapıyor. Birbirine mümasil sporlar. İkisi zarfında maçlara büyüklüğünde elimizden geleni yapacağız. Onların tekrar spordan ırak kalmamaları, spor yardımıyla hayata tutunmaları üzere elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Cemren Temizel ise depremin ardından ellerinden gelenden fazlasını tahsis etmek üzere çaba gösterdiklerini rapor etti.

Depremzede sporculara yardım vermenin kendilerini mutlu ettiğini anlatan Temizel, “Bizim onlara, onların birlikte bize katkısı olacak. Alay Malay fiilen üstesinden geleceğimize inanıyorum. İstikrarlarını bozmasınlar. Bizimle birlikte spor aşkına tutunsunlar. Bizimle olsun ya da olmasın, buralarda olmalarından bahtiyarlık duyuyoruz. İnşallah bu dokuz canlı süreçler geçtiği devir sporun gücü ile turnuvalara, maçlara bitmeme edeceğiz.” diyerek konuştu.

Özpolat: “Ne olursa olsun çalışkan, zihayat olacağım”

Türkiye Kick Yumruk Oyunu Şampiyonasında 28 kiloda birinciliği bulunan Hamza Özpolat, yaşananların peşi sıra fiilen kendini toparlayacağını söyledi.

Malatya’daki evlerinin depremde hasar gördüğünü dile getiren Özpolat, “Depremden uzakta antrenmanlara başladığım amacıyla kendimi bol hissediyorum. Hocam gür, antrenmanlar ferah, tez alıştım, teşekkürname ediyorum. Malatya’birlikte beni bu spora başlatan Yakup hocama da teşekkürname ederim. O olmasaydı zaman burada olamayacaktım.” dedi.

Özpolat, zelzele öncesi savaş edeceği maçlarla ait hayalleri olduğunu belirterek, şöyle bitmeme etti:

“Yer Sarsıntısı olmasaydı İstanbul’a gidip milli sporcu olacaktım. Hayalimde acun birinciliği vardı. Urfa’daki Türkiye şampiyonasında birinci oldum. Aradan benzeri hafta geçti zelzele oldu. Arkası Sıra buraya geldim ve çalışmalara başladım. İnşallah henüz iyice peki. İstanbul’daki Türkiye şampiyonasını bekliyorum. Kazanırsam milli olacağım, olunca haddinden fazla sevinirim. Ardından acun birinciliğine oynayacağım. Ne olursa olsun faal, zinde olacağım.”

Hamza Özpolat, bir çağ baştan Malatya’ya döneceğine ve orada çalışmalarını sürdüreceğine inandığını sözlerine ekledi.

Çoşgun: “Sporla beraber yaşadıklarımı unutuyorum”

Hatay’dan gelen Miraç Çoşgun, depremde evlerinde hasar oluştuğunu, çalıştığı spor salonunun ise yıkıldığını söyledi.

“Hedeflerim balaban amma az buçuk bekleyeceğim.” ifadesini kullanan Çoşgun, şunları kaydetti:

“Sorun etmemeye çalışıyorum. Evvel Türkiye, ardından acun şampiyonasına katılmayı çok istiyorum. Sporla beraber yaşadıklarımı unutuyorum. Spor yapmadığımda, düşündüğümde stres oluyorum. Spor ile üzerimdeki baskıyı stresi atıyorum.”

Share: