Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Kilis’te toplandı

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) 26. Başkanlar Müesses Toplantısı’nı Kilis’te gerçekleştirdi.

Kilis Matbuat Cemiyetinin sülale sahipliğinde bir otelde yapılan toplantıda, medyanın sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü.

TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, güruh sonrası yaptığı konuşmada, Kilis’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümünde Kilis’te olmaktan sevinme duyduğunu belirtti.

Kilis’in cesim ayrımsız site olduğunu anlatan Kolaylı, “Biz evvel toplantımızı Siirt’te yapmıştık, ikinci toplantımızı Edirne’de yaptık. Henüz ahir toplantımızı ise Sinop’ta yapmıştık. Demincek ise güney illerimizden biri olan Kilis’te yapıyoruz. Yani Türkiye’nin ciharıyek yanını 26. sefer dolaşıyoruz. 26. toplantımızı Kilis’te yapmaktan büyük bire bir mutluluk ve öz saygı duyuyoruz.” dedi.

Kolaylı, önümüzdeki günlerde genel ağ gazeteciliği ile ilişik gelişmelerin yaşanacağını ve arz iri sorunlarından birinin gazetecilik patika yasasının olmaması olduğunu tabir etti.

Kolaylı, toplantının son bildirgesini erte kamuoyuyla paylaşacaklarını kaydetti.

Kilis Basın Cemiyeti Başkanı Abdullah Alpdağ ise Türkiye’nin dört bir yanından Kilis’e gelen meslektaşları ile gurur duyduğunu dile getirerek toplantıya destek olan diyar yöneticilerine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Kilis’in antagonist işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü dolayısıyla yararsız fişek gösterisi yapıldı.

Toplantıya, 81 ilin gazeteciler cemiyeti başkanları, federasyon temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Share: