Türkiye Atletizm Federasyonu, kurumsallığını bildirme ongun seviyeye yayımlamak istiyor

Avrupa Atletizm Birliği aracılığıyla görevlendirilen danışmanlar, Türkiye Atletizm Federasyonunun bütün birimlerine kurumsallaşmanın daha bereketli ayla gelmesi üzere seminer veriyor.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, bugün başlayan seminerle ait AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Sportif başarı büyüklüğünde kurumsallaşmanın de önemine dikkati çekici Çintimar, “Avrupa Atletizm Birliği marifetiyle görevlendirilen danışmanlar 3 günlük bire bir seminer üzere ülkemize geldi. Misyonumuz ve vizyonumuz gereği kurumsal çatı kendisine en dinç arkaç gelebilmek amacıyla aynı mücahede yapıyoruz. Federasyon içre birlik birimlerle tek yegâne emek yapıyorlar. Nakıs ve bol yönlerimizi çıkartıyorlar. Bu mesai neticesinde elan kurumsal olarak çalışmamızı sağlayacaklar. Bunu birlikte Toyluk ve Spor Bakanlığımızın çalışmalarıyla entegre ettiğimizde henüz ruhlu tıpkısı kurumsal arkaç geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’ye mevrut yetkililerin federasyonun kurumsallaşma seviyesinden memnuniyet duyduğunu anlatan Çintimar, “Bu sabahleyin 3.5 saatlik tıpkı toplantı yaptık. Şu temel büyüklüğünde gidilen ülkeler içerisinde, bizim ortalamanın üzerinde olduğumuz söylediler. Tığ genişlik iyisi doğmak istiyoruz. Sporda yaptığımız gelişmeyi kurumsallıkta üstelik düzenlemek istiyoruz. Türkiye’nin 2023 ve 2053 vizyonu doğrultusunda tığ de üzerimize düşeni yapıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Avrupa Atletizm Birliğinin danışmanlarından Oliver Scheer ve Samuel Lopes birlikte Türkiye’nin atletizme olan ilgisinden hava memnuniyetlerini dile getirdi.

Scheer, Türkiye’ye bol bire bir teşrikimesai fora etmek için geldiklerini anlatarak, “Bütün alay malay yapacağımız düşünce fırtınasıyla icraat üreteceğiz. Bu çalışmalar sonucunda de ongun sonuçlar alacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Lopes ise Konya’da sabık ay düzenlenen 5. İslami El Birliği Oyunları’nda fariza aldığını hatırlatarak, “Türkiye Atletizm Federasyonu sporcularına yeryüzü dolgunca ortamı uydurmak istiyor. Türk insanının atletizme olan ilgisinin dahi farkındayız. Burada gani benzeri seminer geçirip Türk atletizmine fayda nail olmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: