Türk polisinden Avrupa’ya âdemiyet dersi

Şanlıurfa’birlikte akşam Suriye sınırında etken olan kısık sisi okazyon bilip gizliden gizliye yollarla Türkiye’ye geçmeye etkin 31 göçmen ile geçişlerini sağlayan 3 şahsiyet yakalandı. Soğuktan üşüyüp açlıktan yorgun düştükleri belirlenen göçmenler araçlarla karakola götürüldü. Burada kemirmek ve akarsu verilen muhacir çocuklara polis yoluyla elbise ve pabuç giydirilerek oyuncak bergüzar edildi. Göçmenlerin yüzlerini güldüren polislerin şefkati onları ölüme ayrılma fail Avrupa’ya balaban bire bir ders verdi.

Edinilen bilgiye göre olay, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde yaşandı. Akşam Ezanı saatlerinde sınırdan habersizce intikal yapıldığı ihbarını alan polis ekipleri, Bahçelievler Mahallesi Kümeevler bölgesine her an çevrede arama yaptı. Yapılan aramada etrafı cidar ile örülü gereksiz tıpkı bahçede gizlenen yabancı uyruklu 1 eş, 5 karı ve 13 bala ile geçişleri sağlayan Bekir Ö., İbrahim Halil A. ve Halil U. yakalandı.

Aynı akşam yaşanan tıpkı gayrı fenomen ise Ensar Mahallesinde yaşandı. Itici havada arazide flama bukanak revan yabancı uyruklu avrat ve çocukları ayırt eden polis ekipleri, çaktırmadan yollarla sınırı geçtiklerini belirledi. Araca bindirilen 12 muhacir, emniyete götürüldü. Göçmenlerin 2 bölüm süresince haris ve susuz tıpkısı şekilde kere yürüdükleri öğrenildi.

Soğuktan üşüyen çocuklara kemirmek ve akarsu verildi

Açlık ve susuzluktan takatsiz düşüp soğuktan üşüdükleri belirlenen göçmenlere alelacele akarsu ve kemirmek verildi. Çağrılan esenlik ekiplerinin kontrolden geçirdiği göçmenler sıcak bir yerde konuk edildi. Sabahleyin ise çocuklara eskimemiş giysi, başmak, oyuncak ve çikolata getirildi.

Polisler muhacir çocukları kişi elleriyle giydirdi

Bayan ve eş polisler, çocuklara bakir kıyafetlerini giydirdi. Ayakkabı ve oyuncaklarına da mülaki muhacir çocukların mutlulukları yüzlerine yansıdı. Polis Güçleri abi ve ablalarıyla birlikte bire bir müddet oyuncaklarıyla oynayan torunlar, henüz bilahare araçlara bindirilerek ülkelerine sağ salim gönderilmeleri için İl Barhana İdaresi Düşüncesiz Atıf Merkezine konfirmasyon edildi.

Öte yandan sinsice geçişleri sağladıkları gerekçesiyle gözaltına alınan Bekir Ö., İbrahim Halil A., ve Halil U. İsimli şahıslar ise adliyeye irsal edildi. – ŞANLIURFA

Share: