Türk polisinden Avrupa’ya âdemiyet dersi… Göçmenlere böyle şefkatle yaklaştılar

Türk polisinden Avrupa’ya yabanlık dersi… Göçmenlere böyle şefkatle yaklaştılar

Göçmenlere kemirmek veren polisler üşümemeleri üzere elbise ve pabuç giydirdi

Göçmen çocukların oyuncak sevinci

Türk polisinden duygulandıran hareket

Sınırdan geçmeye çalına 31 kaçak muhacir yakalandı

ŞANLIURFA Şanlıurfa’birlikte akşam Suriye sınırında yaşanan dokunaklı sisi fırsat bilip uğrun yollarla Türkiye’ye geçmeye çalışan 31 muhacir ile geçişlerini sağlayıcı 3 eş yakalandı. Soğuktan üşüyüp açlıktan argın düştükleri belirlenen göçmenler araçlarla karakola götürüldü. Burada kemirmek ve su sunulan muhacir çocuklara polis yoluyla elbise ve pabuç giydirilerek oyuncak bergüzar edildi. Göçmenlerin yüzlerini güldüren polislerin şefkati onları ölüme tecezzi eden Avrupa’ya balaban aynı ibret verdi.

Edinilen bilgiye göre olay, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde yaşandı. Akşam Ezanı saatlerinde sınırdan gizlice intikal yapıldığı ihbarını düz polis güçleri ekipleri, Bahçelievler Mahallesi Kümeevler bölgesine anbean çevrede kontrol yaptı. Yapılan aramada etrafı zar ile örülü yersiz bir bahçede gizlenen ecnebi tabiiyetli 1 ayvaz, 5 avrat ve 13 yavru ile geçişleri sağlayan Bekir Ö., İbrahim Halil A., ve Halil U. yakalandı.

Aynı akşam yaşanan tıpkı değişik görüngü ise Ensar Mahallesinde yaşandı. Itici havada arazide şule kadem revan yabancı uyruklu eş ve çocukları ayırt eden polis güçleri ekipleri, çaktırmadan yollarla sınırı geçtiklerini belirledi. Araca bindirilen 12 göçmen, emniyete götürüldü. Göçmenlerin 2 zaman boyunca açgözlü ve susuz aynı şekilde defa yürüdükleri öğrenildi.

Soğuktan üşüyen çocuklara aşındırmak ve akarsu verildi

Açlık ve susuzluktan beceriksiz düşüp soğuktan üşüdükleri belirlenen göçmenlere çarçabuk akarsu ve kemirmek verildi. Çağrılan afiyet ekiplerinin kontrolden geçirdiği göçmenler hamam ayrımsız yerde mihman edildi. Sabahleyin ise çocuklara eskimemiş giysi, ayakkabı, oyuncak ve çikolata getirildi.

Polisler muhacir çocukları kişi elleriyle giydirdi

Bayan ve erkek polisler, çocuklara eskimemiş kıyafetlerini giydirdi. Pabuç ve oyuncaklarına üstelik mülaki göçmen çocukların mutlulukları yüzlerine yansıdı. Polis abi ve ablalarıyla birlikte benzeri süre oyuncaklarıyla oynayan kollar, daha sonra araçlara bindirilerek ülkelerine sağ salim gönderilmeleri için İl Kafile İdaresi Idraksiz Gönderme Merkezine teslim edildi.

Öte yandan gizlice geçişleri sağladıkları gerekçesiyle gözaltına alınan Bekir Ö., İbrahim Halil A., ve Halil U. İsimli eşhas ise adliyeye gönderme edildi.

Share: