Turist abdesthane, banyo ve sobalar Kahramanmaraş’a akıllıca yola çıktı

Seyyah tuvalet, banyo ve sobalar Kahramanmaraş’a akıllıca yola çıktı

BOLU – Bolu İzzet Baysal Mesleksel ve Ustalık Rum Lisesi hoca ve öğrencileri yoluyla üretimi tamamlanan 26 tuvalet ve banyo, 50 adet soba ve depremzedeler için okulun atölyesinde gerçekleştirme edilen dezenfektanlar öğretmenler aracılığıyla tıra yüklenerek Kahramanmaraş’a gönderildi.

İzzet Baysal Mesleksel ve Ustalık Rum Lisesi öğrencileri ve maharetli öğretmenler marifetiyle zelzele bölgesindeki vatandaşların ısınma ihtiyacının karşılanması için muttasıl çalışma yapıldı. Depremzedeler için hayati önem taşıyan ve sıkça dile getirilen yer nazik ihtiyaca müteveccih dinamik tuvalet ve müptela olmak amacıyla soba üretimi gerçekleştirdi. Üretimleri tamamlanan seyyar tuvalet, cağ, soba ve hijyen malzemeleri tıra yüklendi.

“Gezici abdesthane, banyo ve soba üretimi bitmeme edecek”

Gönderi töreninde mütekellim Bolu Valisi Erkan Tığ, seyyar tuvalet, banyo ve soba üretimlerinin bitmeme edeceğini vurgulayarak, “Bolu Valiliği ve Bolu halkı adına depremin esasen beri bu acıyı hissederek havza insanına apotr olmaya çalıştık. Milli Terbiye Müdürlüğü bünyesinde Mesleksel ve Maharet Küçük Asya lisemizde üretilen sobalar, tuvalet ve cağ üretimlerini bölgeye gönderiyoruz. Tırımıza imla yapıldı. Kahramanmaraş ilimize akım edecekler. Elan öncede değişik yardımlarla eş şekilde turist abdesthane ve soba göndermiştik. Lisemizde tekrar gezici abdesthane ve soba üretimi, banyo üretimi devam edecek. Ihvan bayağı çok güdük içerisinde bunları ürettiler. Daha geçmiş burada Milli Yetişek Bakanlığına soba üreten tıpkı okulumuz bura. Hızla dönüşümü sağladılar. Bölgedeki soba ve gezmen tuvalet ve cağ ihtiyacına göre çabucak malzemeleri alıp hayırseverlerin desteğiyle beraber buradaki üretimleri gerçekleştirdik. Bunun arkası de gelecek. Esasen eski olsun diyoruz. Bolulu hayırseverlerimize, burada emeği güzeşte hocalarımıza, teknisyenlerimize, Milli Eğitim Bilimi Müdürümüze herkese şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

“Çok özverili, çok çelim bir mücahede oldu”

İzzet Baysal Mesleksel ve Beceri Anadolu Lisesi Ustalık Müdür Muavini Emine Karaoğlan, ayrımsız haftadır devam fail ve üretimi tamamlanan ihtiyaçlar için vukuf vererek, “Pazartesi günü itibariyle çalışmalarımıza başlamıştık denemelere. Çokça hızlı aynı mücahede oldu. Detaylı saatler çalışıldı yetişmesi amacıyla bugüne ve yetiştirdik. İlk etapta gidecek tırımızda toplamda 26 devam kabinimiz var. Bunun 10 tanesi alışılagelen tuvalet, 10 tanesi klozet, 10 tanesi dahi duşa kabin şeklinde. İçinde ısıtıcısı üstelik olacak şekilde tasarlandı. Elektriği dahi dahil doğmak için. Sobalarımız 50 adet borularıyla birlikte olacak şekilde bitirildi. Hijyen malzemeleri üstelik ekledik. Orada buna bile gerekseme olacak zira. Ahali dezenfektanı, okulumuzda esasen ürettiğimiz dezenfektan stantlarımız vardı pandemide., biraz yedeklerimiz vardı. Orada işe yarayacağını düşünüyoruz. Çok özverili, çok kuvvet benzeri emek oldu. Buradan ego bilcümle arkadaşlarıma çokça teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bolu Valisi Erkan Kılıç, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Dr. Cemil Sarıcı ile İzzet Baysal Mesleksel ve Teknik Küçük Asya Lisesi Müdürü Hasan Aksay, İzzet Baysal Mesleki ve Ustalık Anadolu Lisesi Ustalık Müdür Yardımcısı Emine Karaoğlan’ın birlikte üretimi özne ateş parçası öğretmenlerin katılımıyla tır yer sarsıntısı bölgesi Kahramanmaraş’a devam etmek için uğurlandı.

Share: