Turan Çömez’den ‘Ünsal Ban ve Zehra Taşkesenlioğlu’ İddiaları: “Mengen’deki Çiftliğe Erzurum’dan Getirdikleri Çobanın Üzerine Araziler Geçirdiler,…

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın çarkıt doktoru ve bozuk AKP Saylav Turhan Çömez, Ünsal Ban ve fırlamak için olduğu eşi AKP Erzurum Saylav Zehra Taşkesenlioğlu ile ilişik yeni iddialarda bulundu. Çömez, “Ünsal Ban, rektörü olduğu Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ni 300 milyon teklik civarında zarara uğrattı. Daha sonra gitti, Mengen’de bugünkü değeri 200 milyon lirayı aşan araziler aldı; arazilerine oteller, restoranlar, ahzüita merkezleri koydu… Erzurum’un Tekman ilçesinden tıpkı güruh at, uzun kulaklı, tıpkısı güruh efsanevi getirdiler bu çiftliğe. Bunları getirirken çobanları bile getirdi Erzurum’dan bu Mengen’deki çiftliğe. Sonradan bu çobanların üzerine bire bir sürü araziler yaptılar. Bu çobanlardan biri maalesef gidiş geliş kazasında hayatını kaybetti. Bu öğün miraslarının kaldığı insanların üzerine çullandılar, bu arazileri anlayışsız ahzetmek üzere” dedi.

Turhan Çömez, KRT TV’dahi dün yayınlanan Haftanın Panoraması programına misafir oldu. Semra Topçu’nun sorularını yanıtlayan Çömez, özetle şunları söyledi:

“Ben, Ünsal Ban’ın İngiltere’da bir derinti bağlantılarını buldum. Ünsal Ban’ın İngiltere’üstelik şirketlerinin yatırım işlemlerini yapan finansal müşaviri geldi, bana hep detayları anlattı. ‘Bu adamın bu kadar korkunç biri olduğunu bilmiyordum. Maalesef beni bile dolandırdı ve elimi eteğimi çektim, arıtma ettim’ diye öz şikayetini anlattı. Ünsal Ban’ın FETÖ’nün dünyalık kasaları ile İngiltere’dahi hangi haltlar karıştırdığı, nereden hangi gayrimenkulleri aldığı, hangi şirketle neler yaptığı, hadi adresini da vereyim, Oxford’de nerede neler yaptığının hepsinin belgesi bilgisi var. Ne olur birileri bunun üstüne gitsin.

“BUNLARIN HESABI SORULMAYACAK MI”

Ünsal Ban, rektörü olduğu Türk Çekicilik Kurumu Üniversitesi’ni 300 milyon lira civarında zarara uğrattı. Henüz sonra gitti, Mengen’üstelik bugünkü değeri 200 milyon lirayı aşan araziler aldı; arazilerine oteller, restoranlar, alışveriş merkezleri koydu.

Peki daha hangi yaptı? Bunlar anlaşılmasın diye götürdü bunları şoförünün konusunda yaptı. Şoförü ki? Karısı olan AKP Erzurum Mebus Zehra Taşkesenlioğlu’nun Meclis’te danışmanlığını eden tıpkısı insanoğlu. Bakın, Türkiye’birlikte siyaset, parlamento, saylav hangi halde? Bizim vergilerimizle bunlara mülk ödeniyor; bundan vazgeçtim, bu adama ne danışılıyor? Bu eş kalkıp 200 milyon lira servete bittabi ehil olabiliyor?

Biraz elan mavera gideyim; Erzurum, adresini üstelik veriyorum -Zehra Taşkesenlioğlu dinliyorsa katılsın yayına, konuşmaya hazırım- Erzurum’un Tekman ilçesi, buradan benzeri derinti at, karakaçan, benzeri güruh efsanevi getirdiler bu çiftliğe. Bunları getirirken çobanları bile getirdi Erzurum’dan bu Mengen’deki çiftliğe.

Bilahare bu çobanların üzerine bir güruh araziler yaptılar. Bu çobanlardan biri maatteessüf trafik kazasında hayatını kaybetti. Bu kat miraslarının kaldığı insanların üstüne çullandılar, bu arazileri geri kabul etmek için. Korkunç benzeri levha bu, görüyor musunuz… Türkiye bu yapıya pekâlâ tahammül edecek? Bunların hesabı sorulmayacak mı?

ANKARA’DA OTEL MARMARİS’TE ARAZİLER

Elan da ileriye gideyim; Ankara’de Blue Line diyerek bir otel… Benzeri kaç ay ilk el değiştirdi bu otel, başka birinden makbuz. Kimin üstüne yapıldı? Ünsal Ban’ın çocuklarının üzerine mi? Soru soruyorum, savcılar araştırsın. Parasını kim verdi bu otelin? 100 milyon liradan çok şu anda onarım-değişiklikler yapılıyor bu otelde. Ankara Çankaya’da, bulunak veriyorum, foto ve belgelerini dahi vermeye hazırım. Eyvah değil mi, bu paralar nereden geliyor?

Muğla’birlikte, Marmaris’te Ünsal Ban’ın çocukları üstüne birçok milyonluk yer alındı? Bu arazilerin bir kısmı 15 Orak Ayı darbe girişiminden sonradan Ünsal Ban’ın boşanmış olduğu eski eşinin üzerine zahir yapıldı? Kim bu eski âdem dahi FETÖ’den görevinden el çektirilmiş ayrımsız hanımefendi. Bunların hesabını sormayacak mıyız? Birilerinin bunların hesabını sorması lazım.

BORSADA MANİPÜLASYON İDDİALARI

Bu yayından önce, bir zamanlar borsada görev almış AKP bürokratlarıyla ayrımsız derinti yaptım. Bakın, inanılmaz, düşünce almaz şeyler anlattılar. ‘Borsada olan biten gelişigüzel şeyi’, diyorlar ki ‘bir ayda deklare ederiz’. ‘Ayrımsız ayda bütün dosyaları, kim hangi halt karıştırmış, kim kimin parasına göz dikmiş, ki zavallı amiyane yatırımcıyı istismar etmiş ve ceplerini doldurmuş, hepsini çıkartırız’ diyorlar.

Borsanın yasası, SPK’nın yasası, Türk Ukubet Kanunu buna müsait. Ancak bir nice bürokrat arıtma edildi. ‘Maatteessüf bu süreci zaman ışıklandırma şansımız yok. Ama seçimlerden sonra Altılı Ganyan Masa iktidarı göğüslediğinde bir nice özdek afişe olacak ve ortaya çıkacak’ dediler ve şunu üstelik eklediler; ‘Borsada olacak manipülasyonları hissettik, ayrıca sürece müdahil olacak bilgili ve savcıları eğittik, ancak bugün ülfet siyasetin gölgesi altında olduğu üzere hakim-savcılar çalışamaz ayla geldiler’.

Türkiye’nin içine düştüğü biberli fotoğrafı gördük, ululuk buna duyarsız, ağızsız; karar buna kayıtsızca. Devletin kurumları yönetilemez arkaç mevrut, konusunda gidemez hale mevrut maalesef. Ama bunların hesabı sorulacak.

“TÜRKİYE’NİN CİDDİ BİR RESTORASYONA İHTİYACI VAR”

Ünsal Ban, zamanında siyasette çalışkan tıpkısı isimdi. AKP’den aday ergin, karısı AKP mebus, siyasa koridorlarında bilinen, tanınan birisi. Bakın, bunun psikolojisi sonuç evre majör; hakeza bir isim, niçin Türk yargısına güvenmez de çektiği videoları Sedat Peker’e gönderip ondan medet çıkar yol? Bu, Türkiye’birlikte imdi sistemin yönetilemediğini, sistemin savrulduğunu, şevket kurumlarının haleldar olduğunu ve ayaklar altına alındığını gösteren bire bir durumdur. Bu itibarla Türkiye’nin bati bire bir restorasyona ihtiyacı var.”

Share: