TÜ Keyif Bilimleri Fakültesi öğrencilere yönelik “uzlaşma haftası” programı düzenledi

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, bu yıl üniversiteye başlayan öğrenciler için “neva haftası” programı düzenledi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, eğitim bilimi hayatına yıpranmamış başlayan öğrencilerin darülfünun ve çevreye harmoni sağlamalarını kolaylaştırmak, üniversitenin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak için düzenlenen program kapsamında Balkan Kongre Merkezi’nde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine yer sunulan Esenlik Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, öğrencileri ve ailelerini tebrik ederek, eskimemiş terbiye ve talim yılının uz olması temennisinde bulundu.

Öğrencilerin, Sağlık Bilimleri Fakültesinde alacakları eğitimlerin peşi sıra meslek sahibi erler namına ülkenin dört bir köşesinde sağlık hizmeti vereceğini belirten Prof. Dr. Üstündağ, “Fakültemizdeki eğitim sürecinde ve eğitim yaşamınız boyunca sizlerden beklentimiz öğrenmeyi canı özden istemeniz, akliyeci yaklaşımı, etik bilimi ve bilimsel ilkeleri içselleştirmeniz, koca, vatan ve kavim sevgisi ile yoğun çoluk çocuk olarak bu aziz milletin kazanımları ile sizlere sağlanan eksiksiz imkanları dört yıllık eğitiminiz süresince sunma artağan şekilde kullanmanızdır.” ifadelerini kullandı.

TÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu bile Keyif Bilimleri Fakültesinin kazanan öğrencilerle bire bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu rapor etti.

Açılış konuşmalarının peşi sıra Literatür Fakültesi Dr. Akademisyen Müşkül Güner vasıtasıyla okula kullanılmamış başlayan öğrencilere Edirne’yi tanıtan bir sokum yapıldı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Medrese Sekreteri Ethem Herdem bile lisans eğitimi, talim ve imtihan yönetmeliği için öğrencilere bilgiler verdi.

Share: