Trakya’da “Üstüvane Operasyonu” kapsamında 3 kaba tutuklandı

Trakya’da “Silindir Operasyonu” kapsamında gözaltına alınan 11 şüpheliden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Itimat Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Savaşım (ÇIFTLIK) Daire Başkanlığı koordinesinde, Edirne ve Kırklareli KOM Şube Müdürlükleri ekiplerince 6 Aralık’ta düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 11 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye irsal edilen şüphelilerden O.K, K.K ve Ö.Ç.Y. çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı, U.K, E.S, E.A, A.A. ve Ö.M’ye ise adli kontrol hükümleri uygulandı.

Şüphelilerden Edirne’de gözaltına alınan B.E. ve S.A. ile Kırklareli’nde yakalanan S.Ö. emniyetteki ifadelerinin ardından azade bırakıldı.

Edirne Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 6 Aralık’ta tevhit cürüm örgütlerine yönelik 50 ilde başlatılan “Üstüvane Operasyonu” kapsamında Trakya’da belirlenen adreslere eş anlı işler düzenlemişti.

Operasyonda 11 suratsız gözaltına münfail, 6 ruhsatsız tabanca ve şarjörleri, 2 tüfek, 2 blöf tabanca, 3 şarjör, 1 elektro şok cihazı, 330 fişek,1 hisse senedi, 2 gram kötü ve uyuşturucu konu aparatı ele geçirilmişti.

Share: