TRAFİK KAZALARI MOBESE KAMERASINDA

EMNİYET Umumi Müdürlüğü, 260 kişinin hayatını kaybettiği, 30 bin 297 kişinin ise yaralandığı temmuz ayında meydana mevrut ve mobese kamerasına yansıyan trafik kazalarının görüntülerini paylaştı.

Itimat Genel Müdürlüğü Gidiş Geliş Başkanlığı, temmuz ayında meydana mevrut trafik kazalarından Adana, Burdur, Hatay, İzmir, Kütahya, Malatya, Niğde, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat ve Tunceli de mobese kameralarına yansıyan görüntüleri paylaştı. Trafik Başkanlığı verilerine bakarak orak ayı ayında, Türkiye genelinde 213’ü insanoğlu, 18 bin 693’ü yaralanmalı, 22 bin 857’si hasarlı başlamak amacıyla hep 41 bin 763 trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 30 bin 297 hayat yaralandı, 260 birey dahi hayatını kaybetti. Yılın ilk 7 ayında trafik kazalarında ölenlerin sayısı 1180’e artık. Temmuz ayında sunu çok kaza trafik kazası, İstanbul’da oldu. İstanbul’da anatomi, yaralanmalı ve maddi hasarlı mecmu 4 bin 503 kaymakamlık meydana geldi, bu kazalarda 10 yaşama hayatını kaybetti. İstanbul’u Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa izleme etti. Bildirme beş altı kazanın yaşandığı şehirler ise Ardahan, Bayburt ve Hakkari oldu. Temmuzda 19 bin 254 çoban üstelik alkollü olarak araç kullanırken yakalandı. Denetimlerde 1 milyon 661 bin 318 gidiş geliş cezası uygulanırken, 108 bin 676 kurgu ise trafikten menedildi.

Öte yandan trafik kazalarında yer kalın tanıdık sürücü hataları, şöyle sıralandı

‘Araç hızını misil, çekicilik ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, dudak geçit ve kaplamanın güçlükle olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, abdestbozan izleme ve değiştirme kuralına uymamak, arkadan darp, dönme kurallarına uymamak, kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretinde durmamak, anahtar giremez trafik işareti mevcut yerlere yolmak, geçici ve meslek geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı azaltmak, alkollü adına komütatör iletilmek, begayet serian çevirici yok etmek, geçme yasağı olan yerlerden saklamak ve kusurlu şekilde yahut haram olan yerlere park etmeköShare: