Tokat yerel haberleri… Yeşilyurt Belediyesi’nin yeni nikah sarayında evvel nikah kıyıldı

Malatya’nın Yeşilyurt Belediyesi’nin hizmete açtığı bakir nikah sarayının evvel nikahında 60 yaşındaki Nedret Samyeli ile 66 yaşındaki Mustafa Özeroğlu nikah masasına oturdu. Çiftin nikahlarını Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar kıyarak bu mutluluğa kuma oldu.

Yeşilyurt ilçesine kapalı Çilesiz ile Tecde Mahallelerinin muhassala noktasında hizmete açılan Yeşilyurt Belediyesi Semt Pazarı-1’e taşınan Yeşilyurt Belediyesi Nikah Dairesinde ilk nikah töreni gerçekleştirildi. Hayatlarını birleştirme kararı düzlük 60 yaşındaki Nedret Samyeli ile 66 yaşındaki Mustafa Özeroğlu çiftinin eskimemiş salondaki evvel nikahları ise Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar tarafından kıyıldı.

Samyeli ile Özeroğlu çiftini tebrik kartı eden Şehremini Çınar, nikah işlemlerinin tamamlanmasından peşi sıra dünyaevi cüzdanını Azınlık Samyeli’ye tasdik etti.

Bakir Nikah Salonu’nun evvel çiftine mutluluklar dileyen Başbuğ Çınar, ” Çiftimize rahat ve bahtiyar bir dünyaevi arzu ediyorum. Kullanılmamış hesabına taşınan nikah dairemizdeki ilk nikah töreninin bu şekilde hayata geçmiş olmasından balaban bir mutluluk duyuyoruz. Gündeş ve nezih alanlara erbap nikah dairemizde gerçekleşen hususi bire bir nikahta çiftlerimizle ve familya yakınlarıyla tıpkısı arada olmanın sevincini yaşıyoruz. Uz uğurlu olsun” diyerek konuştu.

Şehremini Çınar, hatıra fotoğrafı çekiminden sonra Samyeli ve Özeroğlu çiftine Kuran- Koçak, karı ilmihali ile kahve ve kıraathane takımının düz aldığı bağış setini takdim etti. – MALATYA

Share: