Telefon bağımlıları üzere kaldırıma gidiş geliş ışığı

Hong Kong’daki kaldırımlar, “aptal telefon bağımlılarını” ne devir karşıya geçeceklerini anımsatmak için al ve mavi mum havuzlarıyla aydınlatılacak.

Havza yetkilileri, şeş mahiye bir uçucu programın parçası namına dört dokunaklı kavşakta cihazlar kurdu.
Geleneksel “al insan” trafik ışığının birlikte müteharrik yıpranmamış teknoloji, telefonlarına yapışmış yayaların yola girmesini engelletmek üzere kaldırımlara al benzeri şimşek yayacak. karşıdan karşıya unutmak sakıncasız olduğunda, çırağ maviye dönecek.

Muvasala departmanına bakarak, bu sene Ev-Haziran ayları beyninde 7,4 milyon nüfuslu şehirde yedi geçici ölümü bildirildi ve bunların çoğu yayaların davranışlarından kaynaklanıyor.

Yetkililer, Çin anakarasındaki bir nice şehirde halihazırda müesses olan sistemin, etken olması halinde Hong Kong’a yayılacağını söyledi.

Hırvatistan, Avusturya ve Almanya dahi benzer sistemler kullanıyor. April 2016’üstelik Münih’mağara kuzeybatısında bire bir kent olan Augsburg, iki tramvay geçidine mesnet trafik ışıkları yerleştirdi. Teknoloji uluslararası medyada saha aldı ve Almanya’daki ve yurtdışındaki diğer şehirler aracılığıyla benimsendi.

Türkiye beyinli telefon bağımlılığında evvel 10’da

 

Telefon bağımlıları amacıyla ‘üçüncü göz’

 

Share: