Tekirdağ’dan güdük güdük

Marmaraereğlisi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, marketlerde denk denetimi gerçekleştirdi.

Polis Müdürlüğü ekipleri, Tüketicinin Korunması Için Kanun kapsamında faaliyet gösteren gelişim yerleri ve marketlerde, ürünlerin fahiş fiyattan satılmasının önüne geçebilmek ve vatandaşların mağduriyetini engelletmek üzere değer ve kimlik denetimi gerçekleştirdi.

Ekipler, daha ilk yapılan denetimlerde tutulan kayıtlar ile edimsel fiyatları karşılaştırılarak fahiş değer artışı olup olmadığını kontrol etti.

Denetimlerin süreceğini tamlayan Marmaraereğlisi Şehremini Bilgelik Ata, “Yerel marketlerin vatandaşların birlikte olmasını istiyoruz. Ürünlerin sergen ve kasa fiyatları ile etiketsiz mahsulat polis personelimiz yoluyla denetlendi. Denetimlerimiz devam edecek.” diyerek konuştu.

Ergene’bile satranç turnuvası düzenlendi

Tekirdağ Satranç Küçükler İl Birinciliği müsabakaları Ergene Belediyesi familya sahipliğinde gerçekleştirildi.

Müsabakalarla ilişik açıklama eden Ergene Şehremini Rasim Yüksel, 2 dönüş süren ve 6 devir üzerinden gerçekleşen müsabakalara sporcuların birlikte ailelerin bile katıldığını belirtti.

Sporu ve sporcuyu desteklediklerini dile getiren Yüksel, “İlçemize kazandırdığımız sayısız sürekli eserden biri olan Ergene Belediyesi Göl Lokanta, Ergene Kaymakamlığı ve Türkiye Satranç Federasyonu Tekirdağ İl Temsilciliği ortaklığında düzenlediğimiz bu turnuvaya serencam rütbe iyicene ve muvaffakiyetli tıpkı sülale sahipliği yaptı.” diyerek konuştu.

Müsabakaların ardından dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Share: