TBMM KEFEK Başkanı Aksal, kullanılmamış zirai desteklerin güzel olmasını diledi

TBMM Eş Ayvaz Punt Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve YANLIŞSIZ Fırka Edirne Mebus Fatma Aksal, bakir açıklayan tarımsal desteklerin üreticilere dobra olmasını diledi.

Aksal, yaptığı bağlanmış açıklamada, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın tarımsal desteklere yönelik yıpranmamış müjdeler açıkladığını belirtti.

Tarımdaki verimliliği tasarruf etmek ve zirai potansiyeli geliştirmek amacıyla üreticilerin desteklendiğini tabir eden Aksal, şunları kaydetti:

“Ülkemiz bir ekincilik cenneti, ayrımsız Edirne’miz kabil. Ülkemizin dört bir birlikte eksiksiz illerimizde tarımsal bindi çalışmalarımız bünyesinde, çiftçilerimizin üretimine katkı çıkarmak, verimliliği artırmak, ekincilik potansiyelimizi gerçekleştirmek amacıyla tıpkısı çok alanda üreticimize destek vermeye devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan çiftçilerimizle bu yönde eskimemiş düzenlemelerimizi paylaştı.

Bu kapsamda çiftçilerimiz, kâin eski zaman cümbüş borçlarını, 5 yıla varan vade ve faizsiz kavrayışsız ödeme imkanıyla kapatabilecek. Ayrıca imdi kullanacakları elektriğin faturalarını aylık ödemeyecekler, ürünlerinin hasatları tamamlandığında, ürünlerini satılıp gelir elde ettiklerinde ödeyecekler. Çiftçilerimize anlı şanlı olsun.”

Share: