Taşköprü Hızar Göleti Projesi’nde sona yaklaşıldı

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde 2 bin 600 dönüm arazinin sulanmasını sağlayacak Taşköprü Hızar Göleti’nde çalışmaların gücük müddet bilahare başlayacağı belirtildi.

Taşköprü’nün Oyma Ağaçseki ve Badembekdemir köylerini havi 2 bin 600 dönüm arazinin sulanmasını sağlayacak Taşköprü Hızar Göleti projesinde imal aşamasına gelindi. Ağustos kocaoğlan içerisinde projesi tamamlanan Hızar Göleti’nde inşaat çalışmalarının yakın zamanda başlaması bekleniyor.

Taşköprü Hızar Göleti Projesi’nin yapılacağı bölgede incelemelerde kâin ve görevlilerden bilgi düzlük DOĞRU Tümen Taşköprü İlçe Başkanı Hüseyin Erol, “Hızar Göleti Projesi, Oyma Ağaçseki ve Badembekdemir köylerinde yaşan çiftçilerimiz amacıyla çok heybetli ayrımsız proje. Bu projenin hayata geçmesi amacıyla çokça koskocaman adımlar atıldı. 2 bin 600 dönümlük ekili arazinin suya kavuşmasından bahsediyoruz. 2023 yılı envestisman programına alınması ortamında SELIM Fırka yerine gelişigüzel ahit olduğu kabilinden elimizden geleni yapmaya hazırız. Bu proje zaman sonuç aşamasına geldi. Hızar Göleti Projesi’nin hayata geçmesinde bizlere sabah akşam bindi olan ilkin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, SELIM Öğür Kastamonu Milletvekilimiz Güçlü Çelik’e, DSİ Mıntıka Müdürümüze ve yardımcılarına, eski çağ Taşköprü Uray Başkanımız Hüseyin Arslan’a, köy muhtarlarımıza, çiftçilerimize ve gönüllü adına bu proje için say gider fail Sayın Üstün Aydın’a teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. – KASTAMONU

Share: