Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 yer online namına vazıh artırmayla satışa çıkarılacak

Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yoluyla 40 ilde 499 yer online yerine ve artırma ile satışa sunulacak. Nezaret, bu şekilde vatandaşa hem envestisman fırsatı hem dahi zat konutunu düz yazı etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzdelik 25 peşinen, almanak yüzde 9 fark, 24 kamer mehil, KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olunacak. Kilitsiz Küreksiz artırmalar 21-22 Ilkgüz 2022 saat 10.30’de yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 kamer vade imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması da yatırımcıya emeksiz sağlıyor. Yatırım için sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Ziyalı, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Sazak, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde saha alıyor. Mavera yandan İstanbul’birlikte satışa çıkma gâh arsalar drone ile alarga görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ait değerlendirmelerde kâin aynı emlak danışmanı, “Iyicene tıpkısı vesile vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Ayrıntılı zamandır ülkemizde bölük arzında şaibe ve dava vardı. Vatandaşlar bile öz arsalarında inşaat yapma fırsatı bulacak. Alelhusus yüzdelik 25 peşinatla almanak yüzde 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı bulunmayan. KDV’den muaf kesinlikle avantajlı gözüküyor. Bilcümle yatırımcılar bunu izlem edecektir. Alelhusus evi olmayan, aile yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Mecmu 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’da 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Gelişigüzel şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. Özellikle yıllık artış yüzde 9 bu haddinden fazla yetişkin enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu bire bir zamanda yıllık yüzde 9 artışla yer kabul etmek ve 24 kamer taksit taksit almak KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna haddinden fazla fazla bandaj olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda mahdut bir aile ika veya familya kabul etme şansı. Bizde yatırımcılar adına değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: