Tacizci sanılınca katledilmişti! Masum sâdır şahısla ilişkin kahreden detaylar ortaya çıktı

Diyarbakır’de Ergün Arslan, parkta oturan kız çocuğunun fotoğrafını çektiği iddiasıyla, bire bir grup eliyle 3 yerinden bıçaklandı. Dövülüp, gaileli halde sokaklarda gezdirildiği anlar düzenlilik kamerasına yansıyan Arslan, kaldırıldığı hastanede zaman kaybından yaşamını yitirdi. İl Inanma Müdürlüğü Güvenlik Bölüm Müdürlüğü Kıya Sektör Amirliği ekipleri, çevredeki güvenlik kamerası ve Site Asayiş Yönetimi Sistemleri (KGYS) kameralarını incelemeye aldı. Olayla ait 7 emanet gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye gönderme edilen şüphelilerden S.D. (16), E.H.T. (16) tutuklandı, 5 birey başıboş bırakıldı. İtiraz konusunda şüphelilerden B.E. (23) yeniden gözaltına alınıp, çıkarıldığı mahkemece bu kere tutuklandı. Ergün Arslan ise Diyarbakır’dahi toprağa verildi.

FOTOĞRAFI CALIP BAŞKASI ÇIKTI

Fotoğrafının çekildiği tez edilen kız çocuğu ile annesinin ifadesine başvuruldu. Kız çocuğuna, öldürülen Ergün Aslan’ın fotoğrafı gösterilerek, fotoğrafını çekici kişinin o olup olmadığı soruldu. Yavru, fotoğrafı çeken kişinin ötekisi olduğunu söyledi. Tutuklanan şüpheliler da Ergün Aslan’ın zahir bıçaklandığını görmediklerini ve yaralıyı polis güçleri merkezine çekmek istediklerini, günahsız olduklarını öne sürdü.

“DARP SONUCU AĞZINDAKİ DİŞLERİN YERİNDE OLMADIĞI, BURUNDA, DUDAKTA TEHLIKELI NEZIF”

Polis ekiplerinin yaptığı müşteri kayıtlarının incelenmesinde sanıkların Ergün Aslan’ı tacizci olduğu iddiasıyla döve döve polis güçleri merkezi önüne kadar getirdikleri belirlendi. Görüntülerin incelenmesinde Aslan’ın kollarını markajcı ve döven kişilerin alıcı kayıtlarıyla tayin edilen şüpheliler oldukları saptandı. 6 şüphelinin Arslan’ı döve döve linç ederek öldürdükleri kaydedildi. Adli Tıp Kurumu’nca yapılan otopsi raporunda ise şu ifadeler meydan aldı; Payanda altında bıçak yarası, değme iki kalçada yoğun bıçak yarası, darp sonucu ağzındaki dişlerin yerinde olmadığı, burunda, dudakta çetin kanama, burunda lüks morarma, sol diz altında yaralanmaya kapalı morarma ve nezif, vücutta çılgın enli kan bulaşması.

KASTEN EŞ KANLI SUÇUNDAN AYRI AYRI CEZALANDIRILMALARI İSTENDİ

Diyarbakır Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nca hesaplı sormaca tamamlandı. İddianamede 3’ü vakfedilmiş 6 sanığın kendinden gelişen olayda daha sonra düşün ve gösteri birliği süresince cereyan ettikleri vurgulandı. Maznun S.D.’nin elindeki bıçakla Ergün Aslan’ı bıçakladığı, gayrı sanıkların da tekme ve tokat şeklinde Aslan’ı döverek öldürülmesine bozukluk oldukları için isteyerek adam öldürme suçundan değişik cezalandırılmaları istendi. Sanık B.E.’nin dahi elindeki eroin tesisat anahtarıyla adamı sille tokat linç girişiminde kayran aldığı tamlanan iddianamede Ergün Aslan’ın maruz kaldığı gayret sonucu ölümüyle sanıkların saldırısı ortada nedensellik bağı bulunduğu kaydedildi.

GÜNAHSIZ OLDUĞU VURGULANDI

Sanığın seçkin hangi büyüklüğünde adamı dövmeyip aksine polise götürüp yardım ettiğini belirmiş ise bile Sulh Ukubet Hakimliği’ndeki ifadesinde ölenin kafasına zor, yüzüne tokat attığını itiraf ettiği hatırlatıldı. Görüntülerde dertli adamın ayağa kalkıp kaçmaya çalıştığı esnada sanık B.E.’nin ölenin kolundan sara polise geri bırakmak istediği iddiasının hayatın dümdüz akışına pahal olduğu, polise söylemek yerine olay yerine polis güçleri veya cankurtaran çağırabilecekken bunu yapmayıp darp ederek ölümüne bozukluk olduğu tabir edildi. Sanıklar her ne kadar ifadelerinde ölen Arslan’ın aşağı kızı taciz ettiği üzere dövdüklerini belirtmiş olsalar birlikte adamın kızı taciz eden yaşama olmayıp ari olduğu vurgulandı.

Share: