Suruç amacında dron destekli denetleme

Suruç uğrunda dron destekli denetleme

Polis duraç ihlali eden sürücüleri affetmiyor

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’da her sene onlarca kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin ise yaralandığı haddinden fazla sayıda gidiş geliş kazasının yaşandığı Suruç yolunda ekipler marifetiyle dron destekli gidiş geliş denetimi yapılıyor. Denetimlerde sonuç bir kamer içerisinde 873 ara bulucu tahminî 700 bin teklik nakdî ceza kesildi.

Şanlıurfa – Suruç amacında gidiş geliş polislerinin denetimleri atiklik kesmeden bitmeme ediyor. Gelişigüzel sene onlarca kişinin hayatını kaybettiği, yüzlerce kişinin ise yaralandığı haddinden fazla sayıda trafik kazasının yaşandığı yolda dron destekli gidiş geliş denetimi yapan polislere jandarma ekipleri dahi destek verdi. Uygulamada duraç ihlali işleyen sürücüler affedilmedi. muttasıl sakır sakır denetleme yapılan yolda yanlış solama ve kural dışı abdestbozan değiştiren araçları durduran ekipler, cezai muamele uyguluyor.

Ekipler sonuç bire bir ay içerisinde durdurdukları bin 900 uzlaştırıcı sorguladı. Evrakları noksan olan ve kaide ihlali özne 873 araca kısaca 700 bin lira para cezası kesildiği belirlendi.

Share: