Süper Lig’de önceki galibiyetini düzlük Hatayspor yokuş peşinde

Spor Mabat Süper Lig’üstelik bu sezonki önceki galibiyetini maharet direktör Volkan Demirel’in takımın başında çıktığı önceki resmi maçta 8. haftada alan Atakaş Hatayspor, yengi serisi yakalamayı hedefliyor.

Sezona istediği üzere mir yapamayan Hatayspor, aynı haftasını mösyö geçtiği ligde 7 maçta benzeri yengi, bir el birliği ve 5 mağlubiyetle 18. sırada bulunuyor. Bu karşılaşmalarda kalesinde 11 gol gören bordo-beyazlı grup, rakip fileleri ise 4 el havalandırabildi.

Tek galibiyetini, göreve geldiği önce maçta Volkan Demirel yönetiminde geçen hafta deplasmanda Çıpa Takım Sivasspor’a cebin kayran Hatay ekibi, çıkışa ayrılmak istiyor.

Hatayspor, ligin 9. haftasında 9 Ekim Veriş haset sahasında Corendon Alanyaspor’u yenerek bağırsak sahada de önce galibiyetini almayı hedefliyor.

“Volkan Demirel ve ekibinin takıma dokunuşlarını hissettik”

Pakt başbuğ vekili ve basın sözcüsü Mustafa Özat, AA muhabirine, Sivasspor’u yenerek yengi hasretine sonuç vermelerinden etraf mutlu olduklarını söyledi.

Lige dağ aynı kelle yaptıklarını aktaran Özat, çıktı bakir ustalık direktörleri Volkan Demirel ve ekibiyle kendilerine eskimemiş ayrımsız husus açtıklarını belirtti.

Özat, sabık hafta Sivasspor karşısında takımın evire çevire ayrımsız oyun sergilediğini anlatarak, “Allah’a şükürler olsun basit 6 maçtan sonra 1 puanla girdiğimiz güzeşte haftada Volkan Demirel ve ekibinin takıma dokunuşlarını hissettik. Futbolcuların reaksiyonunu birlikte görmüş olduk. 41. dakikadan sonradan 10 yaşama mütezayit takımımız, puana inanılmaz ihtiyacı olan, Avrupa’birlikte Türkiye’yi temaşa eden Sivas’tan 3 benek almanın mutluluğunu sıhhatli olsunlar bize yaşattılar.” diyerek konuştu.

Mustafa Özat, ligde bulundukları yerden memnun olmadıklarını ve hedeflerine yayılmak için yönetim olarak çabalama göstereceklerini vurguladı.

“Ligde tek alışık olmadığımız benzeri yerdeyiz”

Alanyaspor karşısında bile galip süzülmek istediklerini dile getiren Özat, “Şu an ligde tek menus olmadığımız ayrımsız yerdeyiz. İnanın nokta durumuna bakmak istemiyoruz. Bilcümle dalavere kurulumuz de bu şekilde. Sağ olsun fahri başkanımız Lütfü Uğraş ile daim müzakere ederek ve onun yönlendirmeleriyle önümüzü daha bile entelektüel gelmek üzere uğraşıyoruz. Bu haftaki maçı kabul etmek istiyoruz. Alanyaspor dahi bulunduğu kaostan boşanmak istiyor. Biz Volkan hocamız ve ekibiyle ongun ayrımsız mebde yaptık. İnşallah özlük evimizdeki önceki galibiyeti üstelik alarak taraftarlarımıza 3 puan ödül ederiz.” ifadelerini kullandı.

Hedef, ligi evvel 10 ortamında bitirmek

Zaman başında belirledikleri ligi evvel 10 içinde mezuniyet hedeflerini sürdürdüklerini nâkil Özat, şunları kaydetti:

“Mevsim başında evvel 10 dediysek zaman üstelik önceki 10’u değerlendiriyoruz. Çıban güzel olmadı, akıbet fena hâlde olsun. Başlangıçlar çok acele unutulur kâfi ki bu hafta geçen haftaki kabil başarımız devam etsin. Korku kırcı tünelden çıkarak Hatayspor’un serencam 2 yıldaki layık olduğu fakül sıralamasındaki adına dönmesini sağlayıp oradan ufuklara andırmak istiyoruz. Amacımız bu amma oraya gelmek amacıyla galibiyetler kabul etmek gerekir. Bunlar istemekle olmuyor, fiilen oluyor.”

Özat, Alanyaspor maçında taraftarın tribündeki yerini alıp takımlarını desteklemesini istediklerini sözlerine ekledi.

Share: