Sonuç dakika haberi… Boşanma davası açan eşi Dilek’i çivilemek için oğlunun doğum gününe çağırmış

MERSİN’de metrukiyet aşamasındaki eşi Uğur Karaman (35) marifetiyle tabancayla maktul Istek Karaman’ın (34), cinayetin işlendiği eve kocası vasıtasıyla, oğlunun tevellüt günü için çağrıldığı ortaya imdi. Umu Karaman’ın avukatı Sahra Düzgün Tucel, müvekkilinin daha geçmiş bile tehditler aldığını ancak engel vermesinden korktuğu üzere eşinden şikayetçi olmadığını kaydetti. Tucel, “Bed, cinayeti daha başlangıçta planlayarak gerçekleştirmiştir. Daha anne bakımına eksikli 4 yaşındaki oğlunu kullanıyor. Arabadan iner inmez direkt kötü ediyor” dedi.

Yenişehir ilçesinde özel bire bir hastanede laborant olarak müteharrik Gönül Karaman, eşi Gaye Karaman’dan boşanma davası açıp, ayrı evlerde yaşamaya başladı. Dava sürerken Amaç Karaman, 9 Eylül’dahi Heves Karaman’ı, oğlunun mevlit gününe çağırdı. Arzu Karaman, oğlunu kabul etmek ve almak amacıyla Erek Karaman’ın Karacailyas’taki evine gitti. Bu sırada evinden dun nazil Meram Karaman, yanındaki tabancayı çekip, araçtan inen Istem Karaman’a 3 halk kırıcı etti. İhbar üstüne adrese polis ve afiyet ekipleri sevk edildi. Afiyet ekibinin yaptığı kontrolde Karaman’ın hayatını kaybettiği belirlendi. Istek Karaman’ın cenazesi, ölü açımı işlemlerinin peşi sıra hastane morguna kaldırıldı. Misyon Karaman ise polis ekiplerince yakalanıp, gözaltına alındı. Istek Karaman’ın ailesine doğrulama edilen cenazesi, Silifke ilçesinde toprağa verildi. Cinayetin arkası sıra gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen Gaye Karaman de çıkarıldığı bekçi mahkemece tutuklandı.

‘ARAÇTAN İNER İNMEZ INCITICI EDİYOR’Ailenin avukatı Beyaban Aklık Tucel, sonuç evre keder tıpkı durumla yüz yüze olduklarını belirterek, “Müvekkilim henüz önce bile tehditler almış fakat beis vermesinden korktuğu üzere eşinden şikayetçi tor. Bu şakkadak meydana mevrut kıya değil. Bed cinayeti elan önceden planlayarak gerçekleştirmiştir. Cinayeti gerçekleştirirken birlikte daha anne bakımına kadın 4 yaşındaki oğlunu kullanıyor. Çocuğunu görmeye gittiğinde, araçtan iner inmez aracısız ızdırap ediyor. Şüphelinin sunma yavaş cezayla cezalandırılması amacıyla elimizden geleni yapacağız. Metrukiyet davası içerisinde otorite talebimiz bulunan” dedi.’KARDEŞİM EVE GELMEDEN ÖNCEKI TABANCASINI HAZIRLAMIŞ’Amaç Karaman’ın kardeşini öldürmeden önce cinayeti planladığını belirten Arzu Karaman’ın ağabeyi İsmail Göktaş, şöyle bitmeme etti: “Kardeşim 12 yıl evvel evlendi. Evliliği süresince sorunlar yaşandığını bize aktarıyordu amma rastgele şeyi anlatmıyordu.  Fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalıyordu. Annesinden kalan benzeri bırakıt meselesi vardı, bu nedenle daim servet istiyordu. Oğluyla zılgıt ediyordu. Ablamı arayıp ‘Rağbet’i öldüreceğim sizden biri karşıma çıkarsa onu da öldürürüm’ demiş. Görüngü haset kardeşim veladet haset olan oğlunu ahzetmek üzere şahsın evine gidiyor. Kardeşim birey güvenliği olmadığı için yegâne gitmek istemiyor.  Bu yüzden komşusu ile gelişigüzel gidiyor. Kardeşim aşağıda şahsın çocuğu getireceğini düşünürken çabucak kurşunların hedefi oluyor. Kardeşim gelmeden önceki doğrusu tabancasını hazırlamış. Kardeşimi görür kör tek molekül söylemeden direkt 3 el zehir edip öldürmüş. Çokça üzgünüz. Ablamızın bellek yerde kalmasın. En çetin cezayı alsın” dedi.’KARDEŞİM İŞE YALNIZ GİDİP GELEMİYORDU’Kardeşinin akıbet 2 ayda can güvenliği olmadığı için işe gidiş gelişinde yanında sonsuz birilerinin bulunduğunu tamlayan Karaman’ın gayrı ağabeyi  Şaban Göktaş ise, “Kardeşimizi toprağa verdik ama geride evladı kaldı. O bize kardeşimizden hayat. Şu an karşı tarafın yanı sıra kalıyor. Can güvenliğinden kuruntu ediyoruz, büyüklük korumasına alınmasını istiyoruz. Bu sıradan tıpkısı cenk ile meydana mevrut kıya değil. Bu düzenlenen, tasarlanarak mamul tıpkısı cinayet” diye konuştu.

Share: