Son zaman haberleri… Hatır ölümü gerçekleşen diş hekiminin organları 4 kişiye rüya oldu

Kanı ölümü gerçekleşen diş hekiminin organları 4 kişiye düş oldu

BALIKESİR – Balıkesir’in Bandırma ilçesinde iş yeri önünde 3 Teşrinievvel tarihinde geçirdiği gidiş geliş kazası sonrası bati yaralanan Dişçi Eksiksizlik Terzioğlu(66), Bandırma Terbiye ve Araştırı Hastanesi dokunaklı bakıma makbuz. Kemal Terzioğlu, tamlık müdahalelere karşın hayatını kaybetti. Kemal Terzoğlu’nun ailesinden alınan murat sonrası organlarını affetme kararı makbuz. 4 organı diğer insanlara hanay buldu.

Bandırma İnönü Caddesi üstünde kâin tetkik hanesine müracaat etmek için iken yoldan uzaktan geçe kamyonetin çarpması sonucu yoğun yaralandı ve beyin kanaması geçirdiği öğrenilen Diş Hekimi Eksiksizlik Terzioğlu Bandırma Yetişek ve Araştırı Hastanesinde okkalı bakımda ünitesinde yapılan bilcümle müdahalelere rağmen yaşama tutunamadı ve hayatını kaybetti. Terzioğlu’nun organları bambaşka hayatlara umut oldu. Korneası Balıkesir Atatürk Ululuk Hastanesi, Karaciğeri, Uludağ Üniversitesi Tababet Fakültesi Hastanesi ve böbrekleri ise Acıbadem Bursa Hastanesi’nde aynı bambaşka hastalara umut oldu.

Bandırma Yetişek ve Araştırı Hastanesi Duyum Yitimi ve reanimasyon uzmanı Eksper Dr. Muammer Hayri Bektaş “Keyif camiamızda tafsilatlı yıllardır müteharrik, senelerce hizmet veren ayrımsız zamanda keyif çalışanı ve hekim babası olan Eksiksizlik Terzioğlu 66 yaşında 3 Ekim tarihinde şalter dışı gidiş geliş travması ve onun akabinde kendisini kırıcı bakıma aldık. Solunum cihazına bağladık ve tedaviye aldık. Görüntüleme yöntemiyle ortada kanaması mevcuttu. Ameliyata makbuz ve cerrahi müdahale bilahare yeniden korkulu bakıma alındı. İlerleyen günlerde nörolojik resim sunturlu geriledi. Sonrası istikbal tetkikler yaptık 5 Teşrinievvel saat 14: 02’birlikte klinik beyin ölümü tanısı konuldu. Durumu ailesine bildirdik, sülale organ bağışı knusunda akseptans etti. Kesim Bursa Organ Merkezi ile irtibata geçildi. Karaciğeri Uludağ Üniversitesi, böbrekleri ni Bursa Acıbadem Hastanesi, kornealarını Balıkesir Atatürk Çap Hastanesi dilek etti. Senelerce insanlara şifa dağıtan Kemal Terzioğlu, serencam nefesinde dahi gine insanlara fert buldu. Namına Allahtan rahmet diliyorum. Keşke tümce bu büyüklüğünde şuurlu olsa. Aynı çok insanımız örgen ihtiyacı var. Bizlerde bunun için buradayız” dedi.

Mardin’da hususi tıpkısı hastanede karı doğum ve hastalıkları dalında hekim olan kızı Haç Mungan, ise babasının yanına gelerek, organ bağışının özge vatandaşlara rüya olduğunu vurgulayarak, “Babam yaşamayı çokça severdi. İnşallah organları apayrı vücutta eksantrik hayatları yaşatacak. Umarım organ bağışı açmak isteyen vatandaşlara de rüya evet diye niteleyerek düşüyorum” ifadesinde bulundu.

Share: