Solhan Spor’da dört imza

Yıpranmamış mevsim hazırlıklarına takımın başantrenörünü duyurarak başlayan Bingöl’ün voleybol temsilcisi Solhan Spor, iki teknik kol ve iki sporcu tutmak amacıyla dört transfer daha yaptı.

Türkiye Uçan Top Federasyonu (TVF) Alpaslan Uran 1. Ligi B Grubu takımlarından Solhan Spor, kullanılmamış zaman hazırlıkları çerçevesinde dört imza attı. Aktarma çalışmalarına hızlı tıpkısı methal yaparak başlayan Solhan Spor, anlaştığı başantrenör Ünsal İsmail Kırıcı’nın arkası sıra koruyucu antrenör Ömer Faruk Detaylı, kondisyoner Nurullah Kurtaran, pasör Yağmur Taşkıran ve itidalli aktör Emincan Kocabaş ile anlaştığını duyurdu.

Yapılan dört para aktarımı ile ilgilendiren Solhan Spor Kulübünden şu bilgiler paylaşıldı:

“Geçmiş yıllarda ast gözyaşı kategorilerinde takımımız için savaş eden ve Efeler Ligi’nde geçirdiğimiz iki sezonda takımızın apotr antrenörlüğünü yapan Ömer Faruk Ayrıntılı ile yıpranmamış sezonda da yolumuza bitmeme edeceğiz. Spor hayatına kıtipiyoz yaşlarda atletizm ile başlayan ve bu branşta mütenevvi el ve nahiye şampiyonlukları ile Türkiye dereceleri elde fail Nurullah Kurtaran, Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Lisans öğrenimini tamamladıktan sonraları 2019 yılından beri Solhan Dilektepe Ortaokulu’nda Beden Terbiyesi ve Spor Öğretmenliği yapıyor. Nurullah Kurtaran bakir sezonda takımımızın kondisyoneri olarak göreve başladı. Uçan Top kariyerine 2007 yılında Arkas ast yapısında başlayan burada geçirdiği sürenin ardından 2011 sezonunda Gümüşhane Torul Deneyimsizlik Takımına alıntı olan 1992 doğumlu pasör Baran Taşkıran, sırasıyla Bal Spor, Trabzonspor, Fındıklıspor, Alanya Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Şehremaneti Kağıtspor, Malatya Büyükşehir Belediyesi takımlarında model giyerken, yıpranmamış sezon üzere Solhan Spor’umuz ile anlaşmıştır. Eskişehir DSİ Bentspor’bile voleybol kariyerine başlayan 1995 tevellütlü Emincan Kocabaş, Zonguldak Ereğli TED Kolejliler, TVF Spor Lisesi, Galatasaray, Düzce Belediyespor, Alanya Belediyespor ve Melikgazi Belediyespor takımlarında biçim giyerken, Cizre Belediyespor ve Şanlıurfa Belediyespor takımlarında play-off karşılaşmalarında mücadele etti. Talih Milli Mızıka ve A Milli Mızıka’bile bile gestalt terletici, 2.03 boyundaki mutedil aktör, kullanılmamış mevsim için Solhan Spor’umuz ile anlaşmıştır.” – BİNGÖL

Share: