Sivas’tan güdük kısa

Sivas’ın Ulaş ilçesinde Kaymakam Selçuk Esas, 18 Mart Şehitleri Ihtifal Günü ve Çanakkale Bahir Zaferi’nin 108. yıl dönümü dolayısıyla Kıbrıs gazisi Servet Kayaç ve ailesini ziyaret etti.

İlçeye sınırlı Kayapınar köyünde eğleşme eden gazi Mülk Kayaç ve ailesini görüşme eden Saksı, “Bugün bu topraklarda yaşıyor olmamız şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Devletimiz seçkin ahit parçalanmamış imkanlarıyla martir aileleri ve gazilerimizin yanındadır. Kapılarımız sizlere herhangi bir antlaşma açıktır.” dedi.

Ziyarette Ilçebay Ser’a, İlçe Jandarma Kısım Komutanı Kıdemli Başçavuş Halil İbrahim Ertural, İlçe Güvenlik Amiri Komiser Güç Yılmayan ile Toplumsal Teavün ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yusuf Arslan haremlik etti.

Zara’da Çanakkale şehitleri için merasim düzenlendi

18 Mart Şehitleri Anma Haset ve Çanakkale Bahir Zaferi’nin 108. yıl dönümünde Zara Garnizon Şehitliği’nde merasim düzenlendi.

Ilçebay Vekili Abdulkadir Zengin ve Belediye Başkan Vekili Çokluk Bayrakçı’nın Şehitlik Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan törende korku duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

İlçe Müftüsü Senet Al’ın duasının arkası sıra kaymakamlık protokolü şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Törenin ardından Zara Belediyesi Şüheda Müzesi mülakat edildi.

Share: