Sivas’ta oluşan 10 metre çapındaki obruk panik yarattı! Bir vatandaş, uğrunda çöken obruğa düşmekten sonuç anda kurtuldu

Sivas’ın Hafik ilçesi Öz Mahallesinde kâin tarlada geçtiğimiz günlerde oluşan obruk görenleri korkuttu. İlçe sakinlerinden Fatih Rüştü Soğancıoğlu, hayvanlarını otlattığı sırada kestirmece 15 metre uğrunda balaban aynı bangır bangır çökme meydana geldi.

OBRUĞA DÜŞMEKTEN SONUÇ ANDA KURTULDU

15 metreyle içine düşmekten akibet anda kurtulan Soğancıoğlu, çökme ile bu arada oluşan tozun dağılmasıyla sesin geldiği yöne gitti. Soğancıoğlu, gördüğü manzara karşısında büyük aynı sersemlik yaşadı. Kısaca 10 metre çapında 20 metre derinliğinde aynı obruğun oluştuğunu gören Soğancıoğlu, durumu lahzada yetkililere bilim verdi. Görüngü adına gelen yetkililer konkav etrafına asayiş önlemi alarak düzentileme yaptı. Çap sularının çekilmesiyle oluştuğu aritmetik edilen obruğun toprakla kapatılması üzere Hafik İlçe Özel İdaresi aracılığıyla mücahede başlatıldı.

“YAĞLIK TOZ YAMAN” OLDU

Fatih Rüştü Soğancıoğlu, ferah ferah iki tırın girebileceği şekilde derin tıpkı obruğun oluştuğunu anlatım ederek, ” Aniden bire bir gürültü oldu neymiş denize bir kaya parçasının düştüğü kabilinden. Hayvanlar o meydanlık korkarak kavrayışsız kaçtı. Ürkü yaptılar. Tabi ben rahatsız adına geldim, etraf türap tütün. Rahatlıkla iki tırın girebileceği şekilde derin bire bir mukaar oluşmuş.

“15 METRE ÖNÜMDE INHITAT OLDU”

10’a 20 tahmini derinlikte. Bu şekilde tıpkısı batma oldu. Bunu hemencecik yetkililere bildirdim. Geldiler ölçtüler biçtiler. Şuan de burayı doldurmaya çalışıyorlar. Neyden kaynaklı; taban suyumu, bataklık mı şuursuz sulamamı ona kıymetlendirme yapamıyorum. 15 metre önümde inhidam oluştu. Hayvanlarım ile bu arada ben bunun süresince kalabilirdim. Bunun zarfında düşüldüğü devir doğrusu kimsenin bulma şansı yok” dedi.

Share: