Sivas’ın imdadına yetişecek projede sona yaklaşıldı

– Sivas’ın imdadına yetişecek projede sona yaklaşıldı

Sivas’ın içme suyu sorununu fasletmek adına Kayıt Dikkat Barajı’ndan 4 Eylül Barajı’na uzanacak olan isale hattında icraat sona yaklaştı

SİVAS – Sivas’ın içmece suyu sorununu çözmek namına Vasıta Dikkat Barajı’ndan 4 Ilkgüz Barajı’na uzanacak olan isale hattında çalışmalar sona yaklaştı.

Sivas Uray Başkanvekili Turan Topgül ve Komutan Yardımcısı Levent Vukuf, ilişik birim müdürleri ile bu arada proje alanında incelemelerde bulundu. İki hafta kabil kısa aynı müddet içerisinde projenin tamamlanacağını söyleyen Topgül, “Barajdaki suyun azalmasından çevre şehrin bazı bölgelerinde su kesintileri yaşanabiliyor. Hemşerilerimizden basiret bekliyoruz. İnşallah mail zamanda bu sav ağız ağıza ortadan kalkacak” dedi.

“Sonuç düzlükteyiz”

Topgül, “Projenin birinci etabında yapmış olduğumuz araştırmalar sonrası çalışmaların Mesafe ayının 15’ine büyüklüğünde tamamlanmasını öngörüyoruz. Şu anda 4 Ilkgüz Barajı’ndaki su seviyesinin güçlükle olması, akım ile basınç düşüklüğüne sefer açtığından gâh mahallelerimizde akarsu kesintileri yaşanabiliyor. Tabiri caizse yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Son düzlükteyiz. 10 ile 15 çevrim içerisinde bu çalışmaların sonlanmasını hedefliyoruz. Tamlık hemşehrilerimizden bu konuda biraz elan konsept ve çıdam bekliyoruz. Çalışmaların kazasız belasız zamanında tamamlanabilmesi üzere 20 ayrı ekip 53 hisse senedi makinesi 250 arkadaşımızla birlikte ateşli bir çalışma içerisindeyiz. Hava koşullarının bize müsaade ettiği süre zarfında değme menfilik yaşanmaz ise 15 Antrakt tarihi itibariyle su sorununun tamamen çözüme kavuşturulduğu bir Sivas olacağını düşünüyoruz. Ben emeği sabık tamam arkadaşlarımıza teşekkürname ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Share: