Şişman Taaruz’un 100’üncü yılında Kuşadalılar meydanları Doldurdu

30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100’üncü sene dönümü kutlamaları, Kuşadası İsmail Cem Ülfet ve Sulh Meydanı’nda yapılan ‘Yüzyüzeyken Konuşuruz’ konseri ile zirveye ulaştı. Ciddi bent gören konserde Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, adlı çalgı grubuna plaket ve çiçek sunma etti.

Kuşadası’nda Büyük Tecavüz ‘un 100’üncü sene kutlamaları çerçevesinde sabahleyin saatlerinde başlayan etkinlikler, İsmail Cem Hukuk ve Hazar Meydanı’nda yapılan ‘Yüzyüzeyken Konuşuruz’ konseri ile devam etti. Konserin açım konuşmasını eden Kuşadası Belediye Reisi Ömer Günel, konsere ağırbaşlı ilişki gösteren gençlere seslenme ederek “Sevgili gençler, 26 Ağustos’ta başlayan o iri tecavüz bugün zaferle sonuçlandı ki sizler bugün yanınızdaki arkadaşlarınızla tıpkı aradasınız. Cumhuriyetin çatısı altında tek boyut farkı gözetmeksizin omuz omuzasınız. İşte bu heybetli güzelliği bize sağlayıcı başta Mustafa Eksiksizlik Atatürk tutmak amacıyla, bilcümle şehitlerimizi ve gazilerimizi sizin huzurunuzda minnetle anıyorum. Hepinize muhteşem tıpkı geceleyin diliyorum” dedi.

Konuşmasının ardından ‘Yüzyüzeyken Konuşuruz’ grubunu sahneye çağırma eden Başbuğ Günel, adlı çalgı grubuna çiçek ve plaket ikram etti. Grubun solisti Kaan Boşnak ise Başbuğ Ömer Günel’e ve Kuşadası Belediyesi çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

Şarkıları 7’den 70’e herkesin dilinde olan ünlü enstrüman grubu ‘Yüzyüzeyken Konuşuruz’ konseri yer çokça gençler tarafından tehlikeli istekle karşılandı. Meydanı dolduran yüzlerce zinde, ellerindeki Türk bayrağını sallayarak bütün bire bir ağızdan şarkılara haremlik ederek Iri Saldırı’un 100’üncü yılını büyük aynı coşkuyla kutladı. – AYDIN

Share: