Sırp kombinasyon yanlışlık örgütü elebaşının cinayet zanlılarının yakalanma detayları ortaya artık

Sırp tevhit suç örgütü elebaşı Jovan Vukotiç İstanbul’bile öldürülmesi ve kıya zanlılarının yakalanma detayları ortaya bundan sonra.

İstanbul Itimat Müdürlüğü Tevhit Suçlarla Mücadele Büro Müdürlüğü ekipleri, ülkesinde “Skaljari” isimli birleştirme yanlışlık örgütünün elebaşlarından Juvan Vukotiç’in Şişli’bile motorlu iki şüphelinin silahlı saldırısı sonucu öldürülmesi üzerine himmet başlattı.

Türkiye’da 3 sene önce yakalanan ve Sırbistan’a teslim edildikten sonraları orada başıboş bırakılan, İstanbul’a yapmacıklı etiket ve pasaportla tekrar giriş yapan Vukotiç’in öldürüldüğü yerden başlayarak 200 noktada 1700 saat alıcı kaydını inceleyen ekipler, saldırıyı al bültenle arandığı için İtalya’birlikte yakalanan Türk B.B’nin elebaşı olduğu suç örgütünün üyeleri E.E. ile Y.D’nin işlediğini tespit etti.

Vukotiç’i 4 kamer izlemişler

İstanbul Tevhit Suçlarla Savaş Büro Müdürlüğü ekipleri, Vukotiç’in öldürüldüğü aracın altında ve bagajındaki döşemenin altında GPS cihazı bulmasının ardından çalışmalarını derinleştirdi.

Polis ekipleri, Vukotiç’in, Karadağ’dahi mevkuf olan B.C’nin elebaşılığını yaptığı suç örgütünün üyeleri E.E, E.T. ve F.Y. aracılığıyla İzmir’den kiralanan ayrımsız makine ile 4 ay süresince takip edildiğini ortaya çıkardı.

Şüphelilerin takip dönemlerinde Vukotiç’e yönelik birkaç el daha silahlı hareketli girişiminde bulundukları ancak eylemi gerçekleştiremedikleri öğrenildi.

Sırbistan’daki maden anlaşmazlığı saldırıyı gerçekleştirdi

Karadağ’daki makamlarla da bilgelik alışverişi fail emniyet yetkilileri, 2014 yılından bu yana “Skaljari” ve “Kavac” isimli cürüm örgütlerinden 50 kişinin silahlı saldırılarda öldürüldüğünü, bunun nedeninin birlikte esrar anlaşmazlığı olduğunu bilgisini aldı.

Ekipler, İstanbul’daki saldırıyı “Kavac” isimli cürüm örgütü elebaşları Radoje Zivkovic ve Zdravko Perunovic’in yaklaşık 1 milyon avro karşılığında yaptırdığını ortaya çıkardı.

Saldırının Sırbistan’bile kaybolan aylı miktarda eroin dolayısıyla gerçekleştirildiği öğrenildi.

İstanbul merkezli 5 ilde eş anlı ameliyat

Tüm şüphelileri, adreslerini ve kaçış güzergahlarını belirleyen İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ağırbaşlı çalışmanın ardından 5 ilde senkronik operasyon yaptı.

İstanbul, İzmir, Zonguldak, Antalya ile Artvin’birlikte gerçekleşen operasyonda olayla münasebetli 12 kaka gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda 6 sahte pasaport, değişik ülkelere ilişkin 11 cali etiket, 3 uydu bağlantılı GPS cihazı ve olayda geçer 2 cebe ele geçirildi.

Öte yandan şüphelilerin telefon, elektronik beyin ve gözde belleklerinde yapılan incelemelerde, saldırının kuşkusuz gerçekleştirildiğine dair haddinden fazla sayıda örgütsel doküman bulundu.

İstanbul Inanma Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan Radoje Zivkovic ve Zdravko Perunovic ile E.S, Y.D, E.E, E.T. ile F.Y’nin dahi aralarında bulunduğu 12 yabansı adliyeye gönderme edildi.Share: