Şırnaklı 20 bin mektepli devletin servis ve ücretsiz kemirmek hizmetinden faydalanıyor

– Şırnaklı 20 bin mektepli devletin servis ve ücretsiz kemirmek hizmetinden faydalanıyor

ŞIRNAK – Şırnak’ta taşımalı eğitim çerçevesindeki 20 bin 896 öğrenci, meridyen düzlemi ücretsiz sıcak aşındırmak ve ücretsiz servis hizmetinden yararlanıyor.

Milli Terbiye Bakanlığı vasıtasıyla Türkiye genelinde taşımalı yetişek dahilinde öğrencilere verilen ücretsiz aşındırmak uygulamasından, Şırnak’ta 20 bin 896 öğrenci yararlanıyor. Şırnak İl Milli Terbiye Müdürlüğüne mecbur 23 pansiyon mutfaklarda ve 6 Öğretmenevinde yapılan 4 soy yemek, her öğlen vakti okullara getiriliyor. Öğlen ücretsiz aşındırmak yiyen öğrenciler, uygulamadan akıbet mertebe mutlu olduklarını tabir etti.

Şırnak İl Milli Yetişek Müdürü Mirza Süslü, şehir genelinde taşımalı eğitim bilimi dahilinde 20 bin öğrenciye ücretsiz yemek verildiğini ifade ederek, “Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı ve Şırnak İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü koordinesinde 23 pansiyon ve 6 pasaj sarıklı evinde temiz ortamda, aşevi tadında yemek pişiriliyor. Şırnak genelinde 20 bin 896 öğrenci taşımalı yetişek yemeğinden ücretsiz faydalanıyor. Öğrencilerimiz ve velileri bu uygulamadan haddinden fazla memnunlar. Hep öğretmenevlerimizin döner sermayeleri var, bu döner kebap sermayeleri kapsamında bilcümle taşımalı öğrencilerimize ücretsiz kemirmek dağıtıyoruz” dedi.

Şırnak Spor Lisesi Öğrencisi Esame Çıpa üstelik, “Şırnak’a vabeste Geçitboyu köyünden geliyorum. Öğüt işledikten sonraları okulumuzda meridyen düzlemi yemeği veriyorlar. Çok memnunuz. Sülale tadında ve haddinden fazla fena hâlde yemeklerdir. Tek eksiğimiz yok, doymayanlar esasen alabiliyorlar” diye konuştu.

Şırnak Spor Lisesi Öğrencisi Muhammed Nurgeçgel ise, “Şırnak’ın Kızılsu Köyünden geliyorum. Yemeklerimiz çok güzelce, haddinden fazla beğeniyoruz, nazik tıpkı bakım. Sabahleyin köyden servis ile geliyoruz, nısfınnehar yemeğini da okulda ücretsiz veriyorlar. Emeği sabık seçme kestirme teşekkürname ediyoruz” şeklinde konuştu.

İl Milli Yetişek Müdürü Hazır, henüz sonra Şırnak Spor Lisesi’ndeki taşımalı eğitim bilimi çerçevesinde öğrenim gören öğrencilerle beraber aşındırmak dağıtımına katılarak onların memnuniyetine eş oldu.

Share: