Şırnak ruzname haberleri… Şırnak’ta tedavisi tamamlanan kumru, kartal ve zer delimsirek doğaya bırakıldı

Şırnak’ta tedavisi tamamlanan kumru, kartal ve altın mecnunca doğaya bırakıldı

ŞIRNAK – Şırnak’ta çeşitli tarihlerde yanık halde kâin ve yapılan tedavilerin ardından kartal, kızıl delice ve kumru doğaya bırakıldı.

Şırnak Doğa Esirgeme ve Milli Parklar ofis müdürlüğün Çandır Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gaileli kendisine getirilen kartal ve kızıl delice ve kumru’nun tedavisi tamamlandı.

Ilbay yardımcısı Mehmet Çelik, Şırnak Huy Esirgeme ve Milli Parklar Bölüm Müdürü Orhan Sövme’ın katılımıyla Cudi Dağı yamacında yaban hayvanlarını doğaya terk etkinliği düzenlendi.

Tedavileri tamamlanarak sağlığına mülaki kartal, Değerli Şahin ve kumru burada doğaya salındı.

Şırnak Tabiat Siper ve Milli Parklar Yazıhane Müdürü Orhan Kalay yaptığı açıklamada, “Şırnak Natür Dulda ve Milli Parklar el yazıhane müdürlüğü kendisine, Şırnak Üniversitesi yerleşkesi içerisindeki Çandır Hayvanları Otama ve iyileştirme ünitemize ayrışık dönemlerde kavrama eden aynı altın atmaca, bire bir uzun hayvan kartalı ve ayrımsız kumrunun tedavisi tamamlanmıştı, veteriner hekimimiz nezdinde. Vali Yardımcımız Mehmet Çelik ile gelişigüzel Darülfünun yerleşkesi içerisinde Cudi Dağı yamaçlarına akilane doğaya bıraktık. Şu zaman ünitemizde tedavileri devam eden üç altın şahin, bir kerkenez ve tıpkısı kınalı kekliğin tedavileri devam ediyor. Vatandaşlardan ricamız, arazide benzeri şekilde gaileli yahut zayıf gördükleri bu cins çandır hayvanlarını bize ulaştırmalarını, bizde baytar hekimimiz gözetiminde tedavilerini tamamlayıp, tekrardan doğaya kazandırıyoruz” dedi.

MY

Share: