Siirt’te tek karı ayak topu başkanı bindi bekliyor

– Siirt’te tek eş futbol başkanı destek bekliyor

SİİRT – Siirt Tıfıl Lig’üstelik savaş eden ve geçen yıl ligi 2. sırada mütemmim Eruh Afiyet Spor Kulübü kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Haddinden Fazla baskı koşullar altında maçlara çıktıklarını belirten bölgenin biricik karı Pakt Başkanı Aslı Atasoy, takımın bu sene böke olmasını istediklerini ve kendilerine maddi anlamda ulama sağlayacak hayırseverlerden destek beklediğini söyledi.

Atasoy, “Burada 30’a andıran futbolcumuz var. ve bize hiçbir şekilde destek sağlanamıyor. Çokça mağdur durumdayız. Ego bu gençlerin sesi tutmak için Eruh’un karye görünümünden kurtarabilmesi üzere ve sonsuz burayı yıldırı ile andıkları üzere biz buranın terörle değil de daha çok spor ile anılmasını istiyoruz. Bizim işimiz bu gençlerin spordaki başarıyla anılması amacıyla ceht gider ediyoruz. Eruh tek aktivitesi olmayan aynı bölgedir. Buranın coğrafyası çokça sert ve siktirici allahsız coğrafya ve ego bir kadın kendisine bu müşkülat ile uğraş etmeye çalışıyorum. Ama bindi olmadığı için bir tane başıma çokça akim kalıyorum. Lütfen irade ediyorum benim sesimi bizim çağrımıza merhem olun ve ses verin Tanrı rızası için bile olsa bu gençlere başarıları ile ön plana çıkmalarını murat ediyorum. Etrafımızdaki gençlerin spor aktivitelerine katılmasını istiyoruz. ve Eruh üzere tıpkısı yerde bir spor tesisini içtimai ayrımsız aktivitenin kurulmasını kâm ediyoruz” dedi.

12 yıldır külliyen oynadığını rapor eden Recep Yıldırım, 2 yıldır Eruh Sağlık Spora transfer olduğunu, ve ağırlık şerait altında başarılar elde ettiklerini dile getirdi. Sebep, “Geçen yıl tahakküm şartlara karşın ligi 2.likle ile bitirdik. Tıpkısı maç kaybettik diyerek benek kaybettik. Yoksa durumumuz çok iyiydi. Tek bindi bulunmayan. Amma ona rağmen bilcümle arkadaşlar gönüllü burada. Tek ahit mülk konuşulmadı. Ama tıpkısı süre bilahare pespaye mülk işin içine kazanmak zorunda. Maddesel destekler çok zorluyor. Kulüp başkanımız bölgede benzeri unsur imza attı. Eş tıpkı pakt başkanı bu bölgede haddinden fazla tahakküm. Namına teşekkür ederim. Elhak çoğu ant yanımızda oluyor. Burada çok dolgunca topçular var. Çok dolgunca öğrenciler var amma ayrımlı dallarda bize başarı getirecek mektepli var. Amma organizasyon olmadığı amacıyla bu haddinden fazla edisyon oluyor” diye niteleyerek konuştu.

Dilara Alış ünlü üniversite öğrencisi ise, ” Van’dan geldim. Burada Eruh Patika Yüksek Okulunda öğrenciyim. Gördüğünüz rüfeka çabalıyor tıpkı şeyleri. Burada Eruh spor futbol Başkanımız Aslı bacı elinden geldiğince apotr olmaya çalışıyor. Amma bir avrat, bir hanım olarak elinden elan dahası gelmiyor. Bizimde spor tesisine ihtiyacımız var. Aktivitelere ihtiyacımız var. Sizden ricam bize spor tesisleri kurmanız Aslı Atasoy’a apotr olmanız Cumhurbaşkanımıza, Emine Erdoğan’a, gerekli yerlere bizlere evire çevire şeyler sunmanızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Share: