Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu’ndan 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü mesajı

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, 24 Son Teşrin Hoca Haset dolayısıyla akıl yayımladı.

Hacıbektaşoğlu, mesajında, sunu azametli mesleklerin başında düzlük kayran öğretmenliğin mücahede, özveri, çıdam ve hoşgörü talip, bedeli tek maddesel karşılıkla ölçülemeyecek büyüklüğünde değerli ve hatırlı olduğunu belirtti.

Ülkenin beher köşesinde canla başla çalışan bilcümle öğretmenlerin 24 Teşrinisani Öğretmenler Haset’nü kutlayan Hacıbektaşoğlu, şunları kaydetti:

“Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘İnsanlık toplumunun en fedakar, en muhterem unsurları on paralık lacerem öğretmenlerdir’ sözü öğretmenlerin değerini zahir ortaya koymaktadır. Bu nedenle seçme tür fedakarlıktan kaçınmadan özveriyle müteharrik öğretmenler, gelişmiş ve müreffeh tıpkı Türkiye hedefine ulaşmamızda yer nazik güvencemizdir. Öğretmenlerimizden beklentimiz, geleceğimizin mimarı sevgili çocuklarımıza, gençlerimize milli ve manevi değerlerimizi öğretmeleri, düşünmeyi, düşünerek vukuf üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, şahsiyetli, kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven bireyler adına yetiştirmeleridir. Atatürk ilkin tevessül etmek için aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan öğretmenlerimizi yağmur ve şükranla anıyorum.”

Share: